Ливърпул победи закономерно Манчестър Юнайтед с 3:1 в голямото дерби на английския футбол, а резултатът можеше и трябваше да бъде по-голям в полза на селекцията на Юрген Клоп.

Манчестър Юнайтед на Жозе Моуриньо не изненада. Нищо специално, за пореден път, нямаше във футбола на Специалния, който излезе с възможно най-дефанзивния си състав и тактическа постройка на игра.

На пейката останаха водещите играчи на "червените дяволи" през сезона - Антони Марсиал, Пол Погба, Хуан Мата и т.н, като първият дори не се появи в игра...

Снимка 395669

От друга страна Ливърпул изнесе поредния си силен мач под ръководството на Юрген Клоп - разнообразна игра, изпълнена с много скорост и достатъчно на брой създадени голови положения.

В началните минути гол на Юнайтед бе отменен правилно заради засада на Ромелу Лукаку, макар че белгиецът не игра с топката, но влияеше на играта при центриране от фаул.

Постепенно домакините овладяха инициативата и се наредиха трайно пред наказателното поле на "червените дяволи". Заредиха се положение след положение, а само добрите намеси на Давид Де Хеа, както и неточните удари на Садио Мане, Фабиньо и Салах спасиха за известно време Юнайтед от гол.

Снимка 395666

Е, с оглед развитието нямаше как да не падне такъв!

Той дойде в средата на полувремето, когато Садио Мане получи отличен пас от дълбочина и останал сам срещу Де Хеа не сгреши за 1:0!

Ливърпул продължи да атакува, но противно на логиката Юнайтед вкара гол!

При флангова атака отляво Лукаку центрира остро пред вратарското поле, Алисон в първия момент улови, но след това изпусна топката в краката на Лингард, който от близка дистанция вкара за 1:1 - резултат, при който дойде почивката!

Снимка 395668

Втората част започна и протече под индиго на първата - Ливърпул атакуваше, а Юнайтед беше паркирал в автобуса, разчитайки на изритани напред топки към Ромелу Лукаку.

Пред вратата на Де Хеа вреше и кипеше, а испанският вратар спаси сигурно попадение във вратата си след солова акция на Фирмино!

Ключов се оказа моментът след 70-ата минута, когато в игра се появи Джердан Шакири!

Минути по-късно швейцарецът вдигна "Анфийлд" на крака!

Снимка 395676

При пробив на Мане отляво и остро центриране по земя, топката стигна до нисичкия техничар, който с помощта на рикошет в Ашли Йънг, а след това и в горната греда, вкара за 2:1!

Малко след това отново Шакири окончателно уби интригата в мача, след като с фронтален удар от дъгата пред наказателното поле вкара за 3:1, оформяйки крайния резултат в мача!

Успехът върна Ливърпул на първото място във Висшата лига с 45 точки, с една повече от преследвача Манчестър Сити. Юнайтед пък остава на 6-та позиция, с актив от едва 26 точки след 17 изиграни мача...

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 3:1