Ливърпул победи Евертън с 2:0 в мач от 34-ия кръг на английската Висша лига. Сблъсъкът на стадион "Анфийлд" не предложи голове до почивката, като домакините държаха топката във впечатляващите 86% от времето.

Така и обаче не успяха да отправят точен удар към вратата на "карамелите" и трябваше да излязат на полувремето при нулево равенство.

Евертън успя да удържи градския си съперник до 62-ата минута, когато Робъртсън откри с глава след асистенция на Мо Салах.

В 85-ата появилият се като резерва Ориги удвои преднината на Ливърпул и внесе спокойствие сред феновете.

Така тимът остава на точка зад лидера Манчестър Сити, а до края на шампионското преследване имат да се изиграят по още пет мача. Загубата на Евертън го остави в зоната на изпадащите с две точки пасив, но и среща по-малко от 17-ия Бърнли.