Отборът на Ливърпул записа победа с 4:2 над Бърнли в днешния 30-ти кръг във Висшата лига. С тези три точки "мърсисайдци" отново се доближиха до лидера Манчестър Сити и вече са само на пункт разлика.

Резултатът беше открит от гостите още в шестата минута, когато Ашли Уестууд се разписа директно от корнер. Играчът изпълни ъгловия удар, топката премина през всички футболисти на "червените", наредени в наказателното поле, и директно се мушна в мрежата за 1:0.

Снимка 411378

Източник: БГНЕС

В 19-ата минута, Роберто Фирмино получи хубав пас в пеналта и се възползва по най-добрия начин от създалия се шанс и с лекота се разписа за изравнителното 1:1.

Десет минути по-късно, Садио Мане овладя отбита топка и директно я шутира към десния ъгъл на целта за 2:1.

Снимка 411380

В 67-ата минута, Фирмино се възползва от скандална грешка на съперника и търкулна кълбото след подарената му топка за 3:1.

Дълбоко в добавеното време, Йохан Гудмундсон намали изоставането на своя отбор, разписвайки се за 2:3, но само няколко секунди по-късно, Сади Мане покачи на 4:2 и оформи крайния резултат.

След тази победа, Ливърпул събра актив от 73 точки на второто място във Висшата лига, докато Манчестър Сити е със 74. Бърнли пък е 17-ти с 30.