Ливърпул не пропусна шанса си да добави нови три точки във Висшата лига. Хората на Клоп спечелиха с 3:0 срещу Нотингам Форест в мач от 10-ия кръг на първенството.

На "Анфийлд" епилогът беше даден през първото полувреме и само в рамките на по-малко от пет минути. В 31-ата Диого Жота откри резултата, а Дарвин Нунес бе точен за 2:0.

Уест Хем - Евертън 0:1 в мач от Висшата лига

Евертън изненада Уест Хем в Лондон

Калвърт-Люин отбеляза единствения гол в мача

Нотингам остана без нито един удар към вратата през втората част, а обсадата на "червените" донесе само още един гол и то след груба грешка на вратаря на гостите Търнър. Голмайстор беше Мохамед Салах с осмия си гол за сезона, който го изравни с Хюн-Мин Сон, който е на втора позиция в класирането.

С победата Ливърпул събра 23 точки и заема 4-то място във временното класиране, а Нотингам е 16-и с 10 пункта.