Ливърпул се наложи убедително с 4:1 над Милан в приятелски мач в Дубай. Двата отбора участват в турнира "Dubai Super Cup". Мърсисайдци допуснаха загуба с 1:3 от Лион, а "росонерите" претърпяха поражение от Арсенал. За бонус точки двата състава премериха сили на дузпи, които Милан спечели с 4:3.

Мачът започна по най-добрия начин за футболистите на Юрген Клоп. В петата минута Мохамед Салах се възползва от подаване на Жоел Матип и даде аванс на английския клуб. Алексис Салемакрерс изравни в 29-ата минута, а 12 по-късно Тиаго Алкантара отново изведе Ливърпул напред.

Мърсисайдци си осигуриха категоричен успех с две попадения на Дарвин Нуньес в рамките на шест минути в края на мача. Уругваецът се разписа в 82-ата и 88-ата минута, възползвайки се от асистенции на младежите Боби Кларк и Бен Доак.