Белгийският защитник Ваут Фас попадна под светлините на прожекторите в края на 2022 година, след като си отбеляза два нелепи автогола и по този начин позволи на Ливърпул да победи неговия Лестър с 2:1 на стадион "Анфийлд".

Фас си отбеляза два автогола в 38-ата и 45-ата минута, като стана едва четвъртият футболист в историята на английския елит, отбелязал два автогола в един мач. Преди него това успяха да сторят само Джейми Карагър през 1999 г., Майкъл Проктър през 2003 г. и Джонатан Уолтърс през 2013 г.

Снимка 600992

След като Лестър поведе с гол на Кийнън Дрюсбъри-Хол след само четири минути игра, Фас излезе на сцената в края на първото полувреме и заби първия си автогол, след като не успя да изчисти топката след центриране на Трент Александър-Арнолд и я прати в собствената си мрежа, а след това в 45-ата след греда от удар на Дарвин Нунес отново порази собствената си врата, в опит да изчисти кълбото.

Снимка 600993

За Ливърпул това бе осма победа за сезона и вече имат 28 точки, оставайки на шесто място в таблицата, с точка по-малко от Манчестър Юнайтед, но вече само на две от четвъртия Тотнъм. За Лестър това бе десета загуба за сезона и със 17 точки те останаха на 13-о място.

В другия мач от кръга Уест Хям загуби у дома от Брентфорд с 0:2.