Отборът на Ливърпул си осигури първото място в група Е на Лига Европа, след като разгроми с 4:0 австрийския ЛАСК в среща от предпоследния пети кръг. С успеха "мърсисайдци" събраха 12 точки и са недостижими за втория Тулуза.

Срещата започна на високи обороти, като домакините задаваха темпото и дадоха ясно да се разбере, че търсят ранно попадение. Те стигнаха до него в 12-ата минута, когато Луис Диас първо разтегли играта вдясно, където бе Джо Гомес, а след това в наказателното поле намери добра позиция, за да може с глава да насочи топката право в мрежата зад стража Тобиас Лавал за 1:0.

Само три минути по-късно Коди Гакпо удвои от удобна позиция след подаване на Мохамед Салах.

Самият египтянин направи 3:0 в 51-ата минута от дузпа, като това беше неговият гол номер 199 с екипа на Ливърпул.

Само две минути по-късно отново Гакпо стреля отлично, но кълбото нацели десния стълб на вратата на гостите.

Все пак Гакпо стигна до втори гол в добавеното време и така оформи крайното 4:0.

В другия мач от групата Тулуза направи 0:0 у дома с Роял Юнион СЖ и пропиля шансовете си за първото място. В последния кръг на 14 декември ЛАСК приема Тулуза, а Ливърпул е гост на Роян Юнион СЖ.