Отборът на Ливърпул стигна до знаменит обрат като гост на Кристъл Палас в двубой от 16-ия кръг на Висшата лига.

Всичко в този мач се реши през втората част. Първо Жан-Филип Матета откри от дузпа в 57-ата минута в полза на домакините. Мохамед Салах върна равенството в 76-ата, а пълният обрат настъпи в добавеното време, когато Харви Елиът донесе успеха за "мърсисайдци".

С успеха Ливърпул излезе временно начело в класирането с 37 точки, но може да бъде изместен от Арсенал, който е с 36 и има мач с Астън Вила по-късно днес.

Ливърпул започна по-активно мача и контролираше събитията на терена в началните минути, когато установи владеене на топката, но не стигаше до голови положения. В 30-ата минута срещу Ливърпул беше отсъдена дузпа, но след преглед с ВАР решението беше отменено. Така първата част завърши без голове. Така се стигна до 55-ата минута, когато Куанса фаулира грубо Матета в наказателното поле и играта продължи. Две минути по-късно реферът беше привикан на ВАР и отсъди дузпа за Кристъл Палас, реализирана от Матета.

В 75-ата минута домакините останаха с човек по-малко, а минута по-късно Ливърпул изравни. Гакпо получи от Гомес отдясно, центрирането му стигна до Къртис Джонс, който бе фаулиран в наказателното поле от Уорд, но топката стигна до Салах, който стреля във вратата за 1:1.

Това бе първият точен удар на Ливърпул в мача, а египтянинът отбеляза своя гол №200 за мърсисайдци във всички турнири и 150-о попадение изобщо във Висшата лига.

Мачът вървеше към 1:1, когато в първата минута на добавеното време Харви Елиът направи пълен обрат след удар от границата на наказателното поле. Ливърпул вкара още един гол, но той беше отменен заради засада.