Мениджърът на Ливърпул - Юрген Клоп призна, че ситуацията в клуба е далеч от идеална, но въпреки това изрази мнение, че мърсисайдци повече е заслужавали трите точки в дербито с Манчестър Юнайтед.

"Съперникът беше много агресивен в началото на мача и стана ясно какво ще се случи. Те удариха и греда, а ние започнахме да играем така, както можем, едва след допуснатия гол. В някои ситуации нямахме късмет. Щеше да е хубаво да изравним преди почивката.

Вторият гол във вратата ни със сигурност не помогна. Попадението ми се стори от засада. Трудно ми е да се примиря, но нямам избор. Когато намалихме, мачът се изнерви. Това определено не е резултатът, на който се надявахме.

След като се успокоихме, имахме много удари, особено за гостуване на "Олд Трафорд". Не ги използвахме максимално, а през второто полувреме Де Хеа направи едно фантастично спасяване. Тогава мачът можеше да се обърне. Далеч не бяхме перфектни. Ясно беше, че Юнайтед ще атакува, а ние не бяхме подготвени. Постоянно сме в ролята на догонващи, а когато съперникът е толкова добър на контраатака, става още по-трудно.

Ситуацията ни е сложна от гледна точка на това, че имаме доста контузени. През седмицата разполагах с 14-15 играчи. Надявам се и някой от тях да не се контузи. Според мен заслужавахме да спечелим. Знам, че звучи смешно, но така видях мача. В трудна ситуация сме, но това е положението. Вече мислим за срещите с Борнемут и Нюкасъл".