Ливърпул надделя над Мидълзбро в среща от последния кръг на Висшата лига на Англия.

Битката на "Анфийлд" завърши при резултат 3:0.

Точни за победителите бяха Вайналдум, Коутиньо и Лалана.

Първият откри резултата в продължението на първата част, вторият удвои преднината на състава в 51-ата минута, а английският национал оформи "класиката" още 5 минути след това.

Мачът на сезона за домакините. Така бе окачествен двубоят на "Анфийлд" от медиите на Острова. "Червените" се хвърлиха само и единствено за победата, като всичко останало щеше се счита за тотален провал ище доведе до сериозни катаклизми в клуба.

Трите точки гарантираха на Ливърпул място в Топ 4 и класиране в Шампионската лига.

Ливърпул с хитър ход за трансфер на Мбапе

"Мърсисайдци' финтират всички

Мърсисайдци са с актив от 76 точки, докато Мидълзбро е на 19-то място със скромните 28 пункта и е наясно със своята съдба на изпадащ отбор. Гостите не играха за нищо през днешния ден, като знаеха съдбата си.

В 14 мача в Ливърпул, домакините имат 11 победи, а останалите срещи са завършили наравно. Ливърпул спечели и мача помежду им по-рано през сезона с 0:3 като гост.

Ето и стартовите 11, на които залага Клоп: Миньоле, Ловрен, Клайн, Матип, Милнър, Вайналдум, Лалана, Коутиньо, Джан, Стъридж, Фирмино