Ливърпул изненада неприятно всички свои фенове, след като загуби домакинството си на Кристъл Палас в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Срещата на "Анфийлд" завърши при резултат 1:2.

Точен за домакините бе Коутиньо, но с два гола на сметката си, бившият футболист на "червените" Кристиан Бентеке оформи крайното 1:2.

Филипе Коутиньо изведе мърсисайдци напред в резултата след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. До тази 24-а минута възпитаниците на Юрген Клоп не успяваха да намерят път към вратата на Хенеси, но все пак се сдобиха с предимство в резултата.

Малко преди почивката голмайсторът на гостите Бентеке изравни след асистенция на Йоан Кабай.

Снимка 268995

През втората част отново Бентеке се разписа за пълния обрат, след пас на Джейсън Пънчън в 74-ата минута.

Домакините опитаха всичко по силите си да стигнат поне до равенството, но така и не успяха да преодолеят отново отбраната на "орлите" и вратаря им Уейн Хенеси.

След шестия си успех в последните 8 кръга, Кристъл Палас измести Лестър от 14-ата позиция със своите 38 точки, отдалечавайки се на 7 точки от зоната на изпадащите. Ливърпул остава засега трети с 66 точки, но и два мача повече от четвъртия Манчестър Сити, който разполага с 64 пункта.

За днешния мач мениджърите Юрген Клоп и Сам Алардайс трябваше да се справят с кадрови проблеми. За "мърсисайдци" не играха контузените Лалана, Хендерсон и Мане, които са твърди титуляри, аут бяха още Клаван, Ингс и Богдан.

За лондончани с травма бе най-добрият им защитник Скот Дан, същото важи и за Уикам.

И Ливърпул се включва в борбата за Алваро Мората

Челси е фаворит за подписа му

Сред успехите на "орлите" през сезона личи гръмкото 3:0 над Арсенал у дома, в последния кръг отборът направи 2:2 с намиращия се в чудесна форма отбор на шампиона Лестър. "Червените" пък спечелиха тежки визити над Уест Бромич (1:0) и Стоук Сити (2:1).

По-рано през сезона Ливърпул победи Палас с 4:2 като гост, но лондончани продължават да се представят изключително силно на "Анфийлд".

Те спечелиха последните си две гостувания на този стадион в първенството - 3:1 и 2:1, което трябваше да служи като сигнална лампичка за момчетата на Клоп. Те не я "видяха", а съответно бяха наказани за това си своеволие.