Халфът на Ливърпул - Джеймс Милнър смята, че тимът трябва да започва всеки мач със същата агресия като срещу Атлетико (Мадрид) в Шампионската лига. Мърсисайдци два гола спечелиха с 3:2 в Испания.

"В Мадрид винаги се играе трудно. Атлетико е много добре организиран отбор, но сложното не е само на терена, тъй като атмосферата винаги е по-особена. Да дойдеш на този стадион и да си тръгнеш с победа е страхотно.

Както се видя в средата на първото полувреме, да дръпнеш крака си от газта или да допуснеш някоя грешка може да бъде фатално. Атлетико просто те наказва и точно това се случи в мача с нас. Преди първия им гол имахме пълен контрол, но някои пропуски тук и там ги върнаха в двубоя. Браво на момчетата обаче, че успяха да вкарат още един гол през второто полувреме. Много сладка победа.

В днешно време дузпите са още по-трудни, защото чакаш на точката, има преглед от ВАР, а публиката е враждебно настроена. Той обаче го е правил много пъти и резултатът беше ясен", продължи Милнър, който също е дузпаджия. "Тренираме този аспект от играта, но не само самия удар, а как да бъдеш настроен правилно в ситуацията и да не обръщаш внимание какво се случва около теб. Всяка дузпа е трудна и важно да се изключиш. Фокусът пада само върху вратата пред теб.

Ливърпул попадна в една от най-трудните групи на турнира, но до момента е с перфектен актив от девет точки и води с пет срещу Атлетико и Порто. Милан е с три загуби. "Справяме се отлично, но има още работа. Девет точки не стигат за първото място, а то е единствената ни цел. Тази група е трудна и видяхте през първото полувреме, че разсееш ли се за секунда, ще ти вкарат. Сега сме в добра позиция, но са изминали едва половината мачове", каза Милнър пред клубния сайт.

Клоп: Не ми хареса, че Симеоне не ми стисна ръката, не беше тактично