Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс бе категоричен, че тимът му е бил ощетен в дербито с Челси от 11-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци отстъпиха с 1:2, след голове на Кейхил и Коща във вратата си, а 2 минути преди края реферът Тейлър не отсъди чиста дузпа в полза на "червените", след игра с ръка именно на Кейхил в наказателното поле.

Ето и коментара на Роджърс по темата:

"Беше чиста, чиста дузпа! Не ми се щеше да поставям решенията на арбитъра под въпрос, повярвайте ми. Искаше ми се да кажа, че ние сме си виновни за поражението, но просто не е така.

Точно такива малки "подробности" могат да се окажат от определящо значение в срещи като тази. Не ми се ще да го казвам, но в голяма степен неотсъдената дузпа реши всичко днес.

Иначе съм доволен от футболистите си. Имаше нерви на терена, но предвид характера на сблъсъка това е нормално.

След почивката за мачовете на националните отбори ще се върнем по-силни и ще сме готови и мобилизирани за нови битки".