Шампионът на Англия Ливърпул продължава борбата във Висшата лига на Англия, макар че си осигури титлата в надпреварата няколко кръга преди финала ѝ.

Мърсисайдци не успяха да спечелят 18-ата си домакинска победа през сезона в шампионата, след като завършиха наравно с гостите си от Бърнли.

"Червените" бяха на път да победят с минималното 1:0, след гол на Андрю Робъртсън през първото полувреме. През втората част обаче Родригес вкара за крайното 1:1.

Снимка 487692

Източник: Twitter

Остават три кръга до завършека на първенството.

Съставът на Юрген Клоп вече има спечелени 92 точки и на теория може да премине границата от 100 пункта в следващите си двубои.

Първото полувреме принадлежеше изцяло на домакините, но вратарят на съперника Ник Поуп имаше страхотен ден. Той се отчете с няколко решителни спасявания само до 12-ата минута, а продължи в същия дух и до края на първата част.

Първото попадение бе реализирано в 34-ата минута на сблъсъка. Тогава Фабиньо напредна и прати пас като по конец за нахлуващия в атака Робъртсън, който засече по красив начин топката във вратата на съперника.

Снимка 487693

Юрген Клоп отново даде шанс за изява на някои от младите футболисти в тима си, като те се представиха според очакванията и оправдаха доверието на специалиста.

Първата опасност за гостите дойде малко преди края на второто полувреме, като Джей Родригес се оказа в добра ситуация и дори успя да стреля. Страничният съдия обаче бе маркирал засада и до развитие на ситуацията не се стигна.

Крайното 1:1 бе оформено в 69-ата минута. Тогава Родригес все пак се разписа, след не особено убедителни действия в защитата на шампионите.

Така Ливърпул продължава своя ход и очаква да счупи няколко рекорда до края на сезона.