Олимпик Лион отстрани драматично Лил след изпълнение на дузпи на осминафиналите в турнира за купата на Франция. "Хлапетата" победиха с 4:2 у дома при 11-метровите удар след равенството 2:2 в редовното време.

Деян Ловрен превърна в гол решителната дузпа в полза на Лион, след като Тимоти Уеа и Мохамед Байо бяха пропуснали от бялата точка за "песовете".

Реян Чекри даде аванс за домакините в осмата минута след асистенция на Александър Лаказет, който реализира втория гол в 21-ата минута на двубоя.

Лил намали изоставането си след близо половин час игра чрез канадеца Джонатан Дейвид.

Попадение на Едон Жегрова възстанови равенството в 64-ата минута, след което и двата отбора пропуснаха шансове да спечелят още в редовното време.

В друга среща финалистът от 2022 година Нант се наложи с 4:2 като гост срещу Анже след изпълнение на дузпи. След 90 минути двата отбора завършиха наравно 1:1.

По-късно тази вечер носителят на трофея от миналия сезон Пари Сен Жермен играе като гост срещу Олимпик Марсилия, който е десеткратен носител на купата на Франция.