Украинският национален отбор постигна втора победа в група В1 на турнира Лига на Нациите, след като се справи с Армения с 3:0.

Хиляди украинци изпълниха стадиона на местния клуб ЛКС и през цялото време скандираха ВСУ (Въоръжени сили на Украйна), демонстрирайки патриотизъм и вяра в армията на страната.

Преди почивката моментите за гол бяха много малко, като арменците се съпротивляваха здраво. Яремчук създаде една опция за гол пред Зинченко и Мудри, които обаче не комбинираха точно. В последния половин час обаче украинците натиснаха здраво и вкараха три безответни гола. Арменците опитаха агресия и здрава защита в началото на второто полувреме, но в 61-ата минута Караваев проби и от дясно и подаде за Малиновски, който откри резултата. Олександър Караваев в 77-ата удвои, а шест минути преди края Виталий Миколенко оформи крайния резултат с първия си гол за Украйна.

След тази победа Украйна има вече 6 точки в групата, докато арменците остават с 3 след победата над Република Ирландия и поражение в предишното си гостуване на Шотландия.

Словакия с важен успех над Азербайджан, Латвия надигра Молдова

Единственото попадение за успеха на словаците бе дело на резервата Владимир Вайс в 84-ата минута