Отборът на Шотландия победи Армения като гост с 4:1 в двубой от група 1 на Лига В във футболния турнир Лига на нациите. Успехът бе втори в групата за шотландците, които събраха 6 точки, колкото има и лидерът Украйна. Тимът на Армения допусна трето поражение от четирите срещи, които изигра до момента и заема трето място във временното класиране с 3 точки.

Вахан Бичакчян откри резултата за домакините в шестата минута на двубоя, а Стюарт Армстронг изравни за гостите в 14-ата. Пак той покачи на 2:1 за Шотландия в първата минута на добавеното време на първата част. Малко преди това Арман Ованесян получи два жълти картона в рамките на секунди в 44-ата минута и бе изгонен с червен картон, оставяйки състава на Армения с човек по-малко.

Български ВАР-екип дебютира в мачове на национални отбори тази вечер

До момента Ивайло Стоянов е бил видео-асистент съдия единствено на мачове от клубните турнири, но не и на национални отбори

Джон Макгин реализира за 3:1 за Шотландия в 50-ата минута, а три по-късно Че Адамс оформи крайното 4:1. Националният тим на Армения завърши с 9 футболисти след като Камо Ованесян получи директен червен картон в добавеното време на мача.

Тимът на Молдова постигна домакински успех над Андора с 2:1 в среща от група 1 от Лига D в турнира Лигата на нациите. С втората си победа Молдова събра 7 точки на второто място във временното класиране, като лидер е Латвия с 9 точки. Андора записа второ поражение и остава с 4 точки.

За домакините са разписаха Михаил Каймаков от дузпа в 26-ата минута и Йон Николаеску в 50-ата също от дузпа. Марсио Виейра бе точен за гостите от Андора в четвъртата минута на добавеното време на първата част, когато направи резултата 1:1.