Португалия победи като гост Полша с 3:1 в мач от Лига на нациите. Лидерът на "мореплавателите" Кристиано Роналдо отбеляза гол номер 906 в кариерата си и трети поред в мач на националния отбор, след като реализира второто попадение за избраниците на Роберто Мартинес. Голяма част от работата за гола извърши Рафаел Леао, който нахлу в наказателното поле, стреля, топката се удари в левия стълб, попадна на крака на Роналдо, който с едно докосване я вкара в празната врата.

Иначе Бернардо Силва вкара първия гол в мача в 26-ата минута, след като получи пас от Бруно Фернандеш, а Роналдо се разписа в 37-ата. Футболистът на Ал Насър бе изваден от игра в 63-ата минута, когато бе заменен от Диого Жота.

Поляците се върнаха в мача в 78-ата минута, когато Пьотър Желински успя да вкара за 1:2, но в 88-ата минута Ян Беднарек си отбеляза автогол и това на практика затвори мача.

Халфът на Лудогорец Якуб Пьотровски пък остана неизползвана резерва в мача.

Още в 11-ата минута Кристиано Роналдо пропусна златна възможност, след като стигна до отбитата топка в наказателното поле, но ударът му попадна в гредата.

15 минути по-късно Бруно Фернандеш пусна към Бернардо Силва и той отбеляза за 0:1.

В 37-ата минута Роналдо вкара второто попадение в срещата.

Снимка 686472

Началото на втората част започна с по един пропуск и за двата отбора. Първо в 54-ата минута Кристиано Роналдо даде чудесен извеждащ пас към Бруно Фернандеш, но халфът на Манчестър Юнайтед пропусна и изкара топката над гредата.

Минута по-късно Роберт Левандовски можеше да вкара гол, скочи високо и стреля с глава, но топката мина встрани от левия стълб.

В 61-ата минута Бруно Фернандеш можеше да се разпише, но Лукаш Скорупски спаси.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Кацпер Урбански намери Пьотр Желински, който отбеляза за 1:2.

Две минути преди края на мача Ян Беднарек опита да изчисти топката, но я вкара в собствената си врата за крайното 1:3.

Така Португалия вече има пълен актив от 9 точки след 3 победи в своята група от Лигата на нациите, Хърватия остава на втора позиция с 6 точки, Полша е с 3, а Шотландия все още няма спечелена точка.