Полша и Хърватия не се победиха и завършиха наравно 3:3 в зрелищен мач от Група А в Лигата на нациите, игран във Варшава.

Поляците поведоха след едва пет минути игра чрез Пьотър Желински, който пробва късмета си от границата на наказателното поле, а топката попадна неспасяемо в левия ъгъл на вратата за 1:0.

В 19-ата минута Хърватия успя да изравни. Борна Соса с великолепен удар към левия ъгъл простреля Марчин Булка и реализира за 1:1.

В 24-ата минута Петър Сучич отбеляза за 2:1 в полза на Хърватия.

Само две минути по-късно "шахматистите" стигнаха и до трети гол, след като Сучич намери Батурина, който по земя покачи на 3:1.

В последната минута от редовното време на първата част Полша върна едно попадение в хърватската врата. Никола Залевски бе реализатора.

Полша успя да изравни в 68-ата минута. Роберт Левандовски върна към Себастиан Шимански, който не се поколеба и направи резултата 3:3.

Осем минути по-късно Ливакович бе изгонен с директен червен картон, но повече голове не паднаха.