Италия постигна убедителна победа с 4:1 у дома срещу Израел в мач от Група А2 в Лигата на нациите. С два гола на Джовани Ди Лоренцо и по един на Матео Ретеги и Давиде Фратези "Скуадра Адзура" събра 10 точки на върха в групата, докато Израел, за който вкара Мохамед Абу Фани, остава последен с 0 точки.

Азербайджан - Словакия 1:3 в мач от Лигата на нациите

Словакия се разправи с Азербайджан в Баку

Ето подробности

В началото на мача италианците имаха няколко положения пред вратата на Омри Глазнер, но така и не успяха да ги реализират. Така се стигна до 39-ата минута, когато Дор Перец фаулира Сандро Тонали в наказателното поле и съдията Рикардо де Бургос Бенгоечеа отсъди дузпа за Италия.

С нейното изпълнение се нагърби Матео Ретеги, който изчака Глазнер да скочи и прати топката в горния ляв ъгъл за 1:0!

По-малко от 10 минути след началото на второто полувреме Джакомо Распадори зентрира добре в наказателното поле, където Джовани Ди Лоренцо засече с глава и вкара гол!

Израел се върна в мача в 66-ата минута, когато Мохамед Абу Фани стигна до една топка след ъглов удар, освободи си място за изстрел и не остави шансове на Гуилелмо Викарио.

Италия обаче, вкара трети гол само 6 минути по-късно. Федерико Димарко намери съотборника си в Интер - Давиде Фратези, на границата на наказателното поле, откъдето той я прати в долния десен ъгъл.

Тимът на Лучано Спалети не спря дотук и в 79-ата минута Дестини Удоджи намери Ди Лоренцо на границата на наказателното поле. Футболистът на Наполи овладя добре топката и веднага я прати неспасяемо в мрежата на евреите.

Грузия - Албания 0:1 в мач от Лигата на нациите