Испания оглави класирането в група 2 от елитната дивизия в Лига на нациите. "Ла Фурия" се поздрави с втора поредна победа, като този път в жертва на иберийците падна Чехия.

Този път селекцията на Лучо Енрике домакинства на стадион "Ла Росаледа" в Малага, където феновете видяха по един гол през двете полувремена. Резултатът беше открит от Карлос Солер в 24-ата минута. Всичко започна с дълго подаване за Марко Асенсио, който се ориентира бързо и поднесе кълбото за връхлитащата звезда на Валенсия. За Солер пък остана по-лесното и наказа отблизо Мандуш.

Четвърт час преди края испанците подсигуриха важната си победа с гол на Пабло Сарабия. "Ла роха" организира класическа атака в свой стил, която беше максимално изострена от подаването на Феран Торес, което просто задължи Сарабия да оформи крайното 2:0.

Макар и в ролята на загубили, чехите демонстрираха приятно лице, като имаха достатъчно възможности за нещо повече в Андалусия. Ян Кухта, Черни и Алеш Крал.

Следващите мачове в ЛН са чак през септември. Тогава Испания домакинства на Швейцария, а Чехия на Португалия.

Норвегия - Швеция 3:2 в мач от Лига на нациите