Германия унищожи Европейския шампион Италия, побеждавайки го с 5:2 мач от в Лига А, Група 3 на Лигата на конференциите.

Домакините откриха чрез Джошуа Кимих, който за втори път в това издание на Лигата на нациите поразява вратата на "Скуадра Адзура", а в добавеното време на първото полувреме Илкай Гюндоган удвои преднината от дузпа.

В началото на втората част Томас Мюлер реализира и трето попадение във вратата на Джанлуиджи Донарума. Малко по-късно с две попадения на Тимо Вернер Германия поведе с 5:0, но десетина минути преди края на двубоя Вилфред Ньонто с дебютното си попадение за "адзурите" намали, а Алесандро Бастони в заключителните секунди на двубоя оформи крайния резултат.

След успеха Германия излезе на втората позиция в групата с актив от шест точки, с една повече от третия Италия, докато изненадващ лидер е Унгария със седем, след като спечели изразително с 4:0 като гост на Англия.

Англия допусна поражение с 0:4 от Унгария в Лигата на нациите

Тотална касапница! Унгария се подигра с Англия насред "Молиню"