Световният шампион и настоящ шампион от Лигата на нациите Франция увеличи шансовете си за оцеляване в елитната Лига А, след като победи Австрия у дома с 2:0, а важни победи постигнаха и хърватите срещу Дания (2:1), нидерландците като гост на Полша (0:1) и белгийците срещу Уелс (2:1).

След като загубиха у дома от Дания и Хърватия в предишните си мачове, французите се нуждаеха от три точки срещу Австрия, за да запазят елитния си статус, а завърналият се Оливие Жиру и звездата на първия отбор Килиан Мбапе свършиха работа. Ветеранът на Милан Жиру първо асистира на Мбапе в 56-ата минута, а само девет по-късно той също се записа сред голмайсторите.

Кръстаич хвърля Илия Груев и Марин Петков титуляри срещу Гибралтар

Двамата младежи се представиха отлично в клубните си отбори в последните месеци

Хърватите пък са на крачка от спечелването на групата, след като победиха Дания с 2:1. Борна Соса даде аванс на "шахматистите" в 49-ата минута, преди Кристиан Ериксен да изравни в 77-ата минута. Само две минути по-късно Ловро Майер изненада Шмайхел за трета поредна победа за тима на Златко Далич. В последния кръг хърватите гостуват на Австрия, а датчаните приемат Франция.

В група 4 пък преди големия съседски мач между Нидерландия и Белгия двата национални отбора не допуснаха грешки. Коди Гакпо и Стивън Бергвайн се разписаха за победа с 2:0 на "лалетата" като гост на Полша, докато Кевин де Бройне и Мичи Батшуай отбелязаха за Белгия при победата с 2:1 над Уелс.