Турнир: Лига на нациите Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 13 892

България - Люксембург 0:0 в мач от Лигата на нациите

Много екшън и малко футбол! България и Люксембург се занулиха на "Колежа"

Ето как се разви двубоят

90+2′

В добавеното време гостите изпълниха корнер, Димитър Митов увисна, а Корач стреля с глава, но покрай вратата. В следващата атака Здравко Димитров се опита да центрира в полето на Люксембург, но се получи коварен параболичен удар, който затрудни стража на съперника, но все пак с една ръка той изби в ъглов удар.

90′

5 минути продължение.

Снимка 686446

Източник: startphoto.bg

89′

Минута преди края Здравко Димитров центрира опасно към Георги Минчев в наказателното поле, но защитник на Люксембург изпревари българския нападател и изчисти в корнер.

83′

Георги Костадинов беше сменен от Ивайло Чочев.

76′

Георги Минчев замени Алекс Колев.

64′

Георги Костадинов също се размина с изгонване в 64-та минута. Той влезе с бутоните в краката на свой опонент и получи жълт картон. Мечката трябва да благодари на съдията, че не го прати преждевременно под душовете.

Снимка 686451

63′

Илиан Илиев направи двойна смяна. В игра се появиха Мартин Минчев и Здравко Димитров, а терена напуснаха Вальо Антов и Радослав Кирилов.

61′

Много груб фаул на Жерсон Родригеш. Той влезе брутално в краката на Георги Костадинов, а реферът пожали играча на Люксембург и му показа само жълт картон.

Снимка 686449

60′

ШАНС ЗА ЛЮКСЕМБУРГ! Българският отбор се спаси като по чудо от инкасиране на попадение в 60-ата минута на двубоя. Синани центрира остро от пряк свободен удар, Карлсон беше оставен непокрит, но ударът му с глава мина на сантиметри над гредата.

Снимка 686448

52′

Бонерт също беше официално предупреден.

51′

Жълт картон за Нюрнбергер, който влезе в пререкание с Бонерт. За съжаление Нюрнбергер беше третият застрашен да пропусне двубоя със Северна Ирландия. Така той, Алекс Колев и Алекс Петков ще почиват в следващия мач на "лъвовете".

48′

В 48-ата минута Кирил Десподов влезе опасно в наказателното поле на Люксембург, но защитникът на ЦСКА Мика Пинто го блокира по прекрасен начин и не му позволи да отправи удар.

46′

Алесио Курчи отстъпи мястото си на Жерсон Родригеш.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′
Снимка 686432

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

И името на Живко Атанасов попадна в тефтерчето на съдията.

38′

Алекс Петков попречи на играч на Люксембург да изпълни тъч и получи поредния жълт картон в мача. Той също ще пропусне следващия двубой на националите.

37′
Снимка 686431

36′

В 37-ата минута Георги Костадинов открадна топката от Дирк Карлсон и се стрелна към наказателното поле на Люкесмбург, но Карлсон го фаулира неспортсменски отзад и съдията залужено му показа жълт картон.

27′

Жълт картон и за Кристофър Мартинс.

23′
Снимка 686444

20′

Двубоят в никакъв случай не е груб, но в 20-та минута словенският арбитър отново показа своята строгост и предупреди официално Валентин Антов.

18′

Жълт картон за Алесио Курчи.

15′

ШАНСОВЕ И ЗА ДВАТА ОТБОРА! В 15-та минута и двата тима имаха възможност да открият резултата. Първо Кирил Десподов пресира вратаря на Люксембург, той сгреши, а топката попадна във Филип Кръстев, който финтира стража и стреля във вратата, но Сеид Корач се бе върнал и пред голлинията спря кълбото. В ответната атака Алесио Курчи се измъкна зад гърба на Нюрнбергер и остана очи в очи с Димитър Митов. Курчи прехвърли нашия вратар, но за щастие прехвърли и вратата и топката кацна върху мрежата.

Снимка 686443

13′

В 13-та минута на мача гостите от Люксембург имаха добра възможност да обстрелват нашата врата. Синани получи топката на границата на наказателното поле и понечи да отправи удар, ала Вальо Антов се намеси решително и блокира опита на №9 в селекцията на Люк Шулц.

11′
Снимка 686437

5′

Сблъсъкът в Пловдив започна с много брак и от двата отбора, а пък Алекс Колев си изкара глупав жълт картон още в първите минути и ще пропусне следващия мач на националите, който е гостуване на Северна Ирландия само след 3 дни.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА! Реферът Давид Шмайц даде първия съдийски сигнал пред препълнените трибуни на "Колежа". Да пожелаем успех на "лъвовете" в този важен двубой.

23. Илиан Илиев-младши

България приема Люксембург в мач от Лига С на Лига на нациите. Срещата е днес от 19:00 часа на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

"Лъвовете" са лидери в своята група, след като до момента завършиха 0:0 при гостуването си на Беларус и победиха с 1:0 Северна Ирландия на "Колежа". Гостите са последни, след две поражения - 0:2 от Северна Ирландия в Белфаст и 0:1 от Беларус у дома.

Илиан Илиев: Във футбола няма "на всяка цена", Люксембург не е случаен отбор

"Публиката в Пловдив ни дава енергия"

Националният отбор се намира в подем при Илиан Илиев, след като записа осем мача без загуба. Футболистите ни спечелиха два от тях, а в останалите завършиха наравно. Сега нагласите са за нов успех, който ще увеличи драстично шансовете ни да спечелим групата си в турнира.

Илиан Илиев няма да може да разчита на халфа на Лийдс Илия Груев, който получи тежка травма и ще се възстановява около пет месеца. Очаква се той да бъде заменен от Ивайло Чочев в титулярния състав. На вратата отново ще бъде Димитър Митов, а защитата пред него ще включва Виктор Попов, Живко Атанасов, Алекс Петков и Фабиан Нюрнбергер. В халфовата линия до Чочев ще са Георги Костадинов и Филип Кръстев. По крилата ще нападат Кирил Десподов и Радослав Кирилов, а на върха на атаката ще бъде Алекс Колев.

В състава на Люксембург се завърна голмайстор №1 в историята на страната Жерсон Родригес от Динамо Киев. Внимание заслужават още халфът на Бенфика Леандро Барейро, Кристофер Мартинс (Спартак Москва), Антони Морис (Юнион Сен Жилоа) и Даниел Синани (Санкт Паули). Сред повиканите са още защитникът на ЦСКА Мика Пинто и бившият такъв на "червените" Енес Махмутович.

До снощи бяха продадени 12 000 билети за мача, като се очаква на "Колежа" днес да поне 15 000 фенове, които да подкрепят отбора на Илиан Илиев.

Главен съдия на мача е Давид Шмаич от Словения.