Уест Хем се потруди, но успя да победи АЗ Алкмаар с 2:1 в първи полуфинален двубой от Лигата на конференциите, игран на "Лондон Стейдиъм".

Тиджани Райндерс откри резултата в полза на гостие с попадение в 41-та минута. През втората част "чуковете" заиграха по-добре и заслужено се добраха до успеха.

Уест Хям победи Гент с 4:1 в мач от Лигата на конференциите

Уест Хям е поредният полуфиналист в Лигата на конференциите след успех над Гент

Първият мач между двата отбора завърши наравно 1:1, но в реванша "чуковете" не оставиха шанс на своя съперник

Саид Бенрама възстанови паритета от дузпа в 67-та минута, а Михаил Антонио реализира втория гол в 75-та минута.

В другия полуфинален мач Фиорентина допусна обрат и загуби домакинството си на Базел с 1:2. Артур Кабрал изведе "виолетовите" напред в сблъсъка в 25-та минута. Анди Диуф изравни в 71-та, а дълбоко в добавеното време Зеки Амдуни подпечата победата на швейцарския гранд.