ЦСКА загуби от Сепси в първия мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. "Червените" отстъпиха с 0:2 пред препълнената "Българска армия". Така "армейците" записаха първа загуба в Европа на своя стадион от 18 години насам.

Тимът на Саша Илич не успя да намери верния ритъм и разочарова с изявите си.

ЦСКА - Сепси, 0:2, (Развой на срещата по минути)

Грешки на "червените"

Срещата започна сравнително равностойно. "Червените" имаха няколко възможности, но чистите голови положения липсваха. В 27-ата минута Хайнц центрира от фаул, Мено Кох свали към Линдсет, но той стреля неточно с глава от много добра позиция.

Малко по-късно защитата на ЦСКА проспа положение, при което Козмин Матей напредна, навлезе в наказателното поле, ударът му бе блокиран, последва нов опит на Паун, но за щастие на "червените", отново неточен. Постепенно Сепси вдигна темпото и все по-често заастрашава вратата на Бусато. В 40-ата минута Мариус Щефанеску стреля опасно, но в тялото на Бусато. След това топката попадна в Козмин Матей, който комбинира с Павол Шафранко, който стреля с акробатичен удар, но в аут.

Снимка 627875

Източник: startphoto.bg

През втората част, "червените" опитваха да намерят верния ритъм, но румънците удариха лошо.

Снимка 627890

В 49-ата минута главният съдия не отсъди дузпа за ЦСКА след като Гьорге игра с ръка в наказателното поле. При повторенията ясно се видя, че е имало основание за 11-метров наказателен удар, но такъв не последва. В 68-ата минута голяма грешка на Мено Кох струва скъпо на "червените". Нидерландецът загуби ориентация при атака на Сепси, след което гостите разиграха топката, Варга опита удар, но Бусато улови, но я изпусна и Николае Паун вкара отблизо за 0:1.

Снимка 627894

В 80-ата минута "Българска Армия" бе смълчан за втори път. Бусато излезе неразчетено извън наказателното поле, допускайки голяма грешка и губейки топката, Роланд Варга се възползва и стреля към опразнената врата за 0:2.

Снимка 627885

В последните минути на редовното време се стигна до две последнователни греди за Сепси. Първо Виталие Дамашкан, а след това и Бранислав Нинаж удариха гредите.

Така ЦСКА ще има трудна задача за реванша в Румъния, който е точно след седмица.