Тотнъм се поздрави с първа победа в груповата фаза на ЛК. "Шпорите" сложиха край на поредицата си незадоволителни мачове, след като не оставиха шанс на словенския Мура - 5:1. По подобие на срещите от този турнир, мениджърът Нуно Еспирито Санто бе дал шанс за изява на голяма част от своите резервни футболисти и играчи от школата.

ЦСКА - Бодьо/Глимт 0:0 в мач от Лига на конференциите

ЦСКА с първа точка в групите на ЛК след мъжка битка с коравия Бодьо/Глимт

Гол на норвежците беше отменен в 93-ата минута заради фаул срещу Турицов

Това не се оказа фатално, а Спърс си свършиха работата още до 8-ата минута, когато вече водеха с 2:0.

Резултатът бе открит след 320 секунди, когато Марко Обрадович бе принуден да направи нарушение в своето наказателно поле и реферът Игал Фрид посочи бялата точка. Точен от дузпата беше Деле Али.

Аржентинският национал Джовани Ло Селсо напомни за себе си в осмата минута, когато преодоля стража на Мура с прецизен изстрел под горната греда.

Лека изненада се случи малко след подновяването на играта, когато скромният тим от Словения върна едно попадение. Тогава Жига Коус стигна най-бързо до отбита топка и без притеснение от факта, че разстоянието до Голини е сериозно, той смълча трибуните с красив гол.

Снимка 548620

Дали поради този факт, или предварително запланувано действие, Еспирито Санто пусна в игра Хари Кейн. А на него му трябваха само няколко минути да вкара за 3:1. Нападателят получи пас в 68-ата минута от Лукас Моура и реализира с категоричен изстрел в горния ъгъл.

В оставащите мигове от срещата Хари Кейн имаше привилегията да отбележи още две попадения, за да оформи своя хеттрик и крайното 5:1.

Рома победи Зоря с 3:0 в Лигата на конференциите