Сръбският гранд Партизан победи с 2:1 Спарта (Прага) на Мартин Минчев пред погледа на Георги Кабаков.

Двубоят бе плейоф преди осминафиналите в новосъздадения турнир Лига на конференциите. Бившият футболист на Черно море влезе на почивката на мястото на Якуб Пешек, но не помогна достатъчно на тима си.

Рикардо Гомеш откри резултата в Белград още в 7-ата минута. 30-годишният национал на Кабо Верде поряза за втори път амбициите на Спарта в 24-ата минута.

В средата на втората част българският рефер Георги Кабаков посочи втори жълт и съответно червен картон на нападателя, но това не попречи на "гробарите" до края на срещата. Сръбският тим запази преднината си почти до последната минута на срещата. Попадението за 2:1 отбеляза младата чешка звезда Адам Хложек едва пет минути преди последния съдийски сигнал.

С общ резултат 3:1 белградчани се класираха в следващата фаза на третия по сила европейски клубен турнир.