Норвежкият шампион Бодьо/Глимт победи с 2:0 и с общ резултат 5:1 елиминира шотландския гранд Селтик в плейофите на Лигата на конференциите.

Двете попадения в двубоя паднаха в двете полувремена и бяха дело на Ола Солбакен (9") и Хуго Ветлесен (69").

Играчите на Киетил Кнутсен наложиха своето преимущество срещу шотландския гранд още от първата минута и откриха резултата след по-малко от 10 минути игра, когато Хаген напредна добре, подаде вляво към напълно необезпокоявания Ола Солбакен и той с прецизен удар с левия крак откри за 1:0.

В минутите до края на първата част домакините имаха още няколко отлични възможности за гол, но в крайна сметка футболистите в предни позиции нямаха късмет пред вратата на Джо Харт и не демонстрираха необходимата концентрация.

Норвежкият тим удвои резултата малко преди да са изтекли 70 минути, когато Конрадсен нахлу отлично отляво и прати топката около точката за дузпа и там Хюго Ветлесен с десния крак отбеляза за 2:0. Само минута по-късно голмайсторът получи контузия и напусна терена.

С тази победа Бодьо/Глимт отново демонстрира изключително силното си представяне в евротурнирите през тази година и очаква противника си в следващата фаза.