120′
Турнир: УЕФА Лига на конференциите Стадион: "Алфамега", село Колси (Кипър) Зрители: 3233
120′

КРАЙ НА МАЧА!

Пафос - ФК ЦСКА 1948 4:0 в мач-реванш от Лигата на конференциите

Секунди лишиха ФК ЦСКА 1948 от елиминацията на Пафос, а после всичко се обърна с главата надолу

Кипърците вкараха мача в продължения и триумфираха с 4:0

118′

АВТОГОЛ! РЕЯН ДАСКАЛОВ! През вторите 15 минути срещата просто се доиграваше и така ФК ЦСКА 1948 трябваше да приеме злощастната си участ в тази европейска битка. Не и без още малко разочарование обаче. В 118-ата минута капитанът Реян Даскалов направи шпагат при центриране в наказателното поле на българския тим, но отклони кълбото по такъв начин, че си заби злощастен автогол за крайното 0:4.

115′

Теодор Иванов получава жълт картон след  грубо нарушение.

111′

Ивайло Марков получава официално предупреждение.

108′
Снимка 678983

Източник: startphoto.bg

105′

НАЧАЛО НА ПОСЛЕДНИТЕ 15 МИНУТИ!

105′

КРАЙ НА ПЪРВО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

100′

ГООЛ ЗА ПАФОС! 3:0! АНДЕРСОН! По кошмарния сценарий от мача между Лудогорец и Карабах, ФК ЦСКА 1948 също започна да се разпада на малки парченца. Гардът на "червените" падна тотално, а това позволи на резервата Андерсон да реши всичко в турнирната двойка с гол за 3:0. Появилият се като резерва нападател шутира отблизо в тялото на Маринов и макар намесата на младия страж, коженото кълбо премина зад голлинията.

97′

Марто Бойчев ще замени Неделко Пишчевич и ще заиграе като централен нападател.

97′

Педро Пелагио влиза в игра за сметка на Андерсон.

93′

ГОЛ ЗА ПАФОС! ЖАЖА! 2:0! Случилото се минути по-рано определено не повлия добре на ФК ЦСКА 1948. Колкото и Валентин Илиев да се опитваше да успокои своите редици, те не издържаха на напрежението и допуснаха втори гол още в 180-ата секунда на първото продължение. Пореден пробив на Жажа този път имаше щастлив финал и брилянтно насоченият му изстрел намери далечния ъгъл на Маринов.

92′
Снимка 678985

91′

Грешникът Том Рапноуи бива заменен от Ивайло Марков.

90′

НАЧАЛО НА ПЪРВОТО ПРОДЪЛЖЕНИЕ!

90+8′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ!

90+6′

ГООЛ ЗА ПАФОС! 1:0! ЛУКАСЕН! Безкрайно разочарование обзе футболистите на ФК ЦСКА 1948, когато в последната възможна секунда "червените" инкасираха попадение. Селекцията на Вальо Илиев имаше възможност да "убие" времето с постепенна атака, ала Том Рапноуи сбърка с подаването, давайки шанс за последна атака на Пафос. А тя изпрати мача в продължения... Жажа направи двойно подаване, след което навлезе в наказателното поле и шутира, за да види блестящата намеса на Маринов. Създаде се обаче меле, при което топката стигна до централния бранител Лукасен, който със силен шут по земя промуши кълбото през купа от играчи. Така в Лимасол щяха да се изиграят две допълнителни части от по 15 минути.

90+5′

Петър Маринов бави играта, заради което получава жълт картон.

90+2′

Андерсон получава жълт картон.

90′
Снимка 678986

89′

Мустафа Наме е последната надежда на Пафос за откарване на мача в продължения.

85′

ОТ ПАФОС ИСКАТ ДУЗПА! Домакините имаха претенции към главния съдия пет минути преди последния съдийски сигнал. Те бяха за удар без топка на резервата Илиев срещу Давид Голдар. Това се случи при едно от поредните центрирания в полето на „армейците“. Намеса на ВАР все пак нямаше и така ситуацията се размина без допълнителни последствия.

83′

Радослав Илиев влиза в игра за ФК ЦСКА 1948, а замененият е уморилият се капитан Кирилов.

81′
Снимка 678987

80′

Касиано Бузон сътвори нарушение, заради което получава жълт картон.

79′

Мариос Елия се появава в игра за кеф на домакинските фенове. Напускащият е Пепе.

78′

Финландецът Валакари влиза в игра и ще замени Муамер Танкович.

77′

След като отбраната на ФК ЦСКА 1948 беше отлично подредена при атаките на Пафос, домакините се завърнаха към първоначалния си замисъл - изстрели отдалеч. При един такъв Танкович затрудни, но и не матира стабилния Маринов

75′
Снимка 678988

74′

Давид Голдар получава жълт картон за нарушение срещу Октавио.

72′

Парвиз Умарбаев влиза като смяна на уморилия се и доста неефективен в дефанзивен план - Талис.

71′

Марио Илиевски приключва участието си в мача. В игра влиза Октавио.

68′
Снимка 678990

66′

МАРИНОВ! Обръчът около селекцията на Вальо Илиев се затягаше и Пепи Маринов направи поредно отлично спасяване в мача. Това се случи в 66-ата минута, когато Андерсон също не успя да го преодолее при изстрел от средна дистанция.

61′

ГРЕДА ЗА ПАФОС! Късметът помогна на ФК ЦСКА 1948 в 61-ата минута, когато изстрел на Жажа срещна страничната греда. Бразилецът направи отличен пробив по фланга, който завърши с удар към вратата на Маринов.

59′

Жоао Корея влиза в игра за Пафос, а замененият е Бруно.

59′
Снимка 678989

57′

Муамер Танкович от Пафос получава първия жълт картон за кипърците в този мач.

56′

Касиано Бузон влиза в игра за ФК ЦСКА 1948, а замененият е Бирсент Карагарен

51′

Пафос вече нямаше какво да губи и атаките към вратата на ФК ЦСКА 1948 зачестиха. При една от тях, центриране към Давид Голдар беше отиграно с глава, но не намери очертанията на българската врата.

47′

Смяна в състава на домакините. Вместо Шунич в игра влиза Андерсон.

46′
Снимка 678980

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+5′

ПОЧИВКА!

45+2′

Радослав Кирилов получава жълт картон заради оспорване на съдийското решение за изгонването на Фуртадо.

45+1′

ФУРТАДО Е ИЗГОНЕН! С оглед на бързо раздадените жълти картони от главния съдия, някак си се усещаше, че футболистите на ФК ЦСКА 1948 труднно ще съумеят да останат в пълен състав до края на мача. Така изгонването сполетя Стийв Фуртадо още в края на първата част. В 46-ата минута той не прецени влизането си срещу Пидеас, заради което без време постави своя тим в изключително деликатна ситуация.

43′

Жажа направи страхотен пробив в 43-ата минута, който бе факт след отлично разгърната контраатака. Акцията на бразилеца завърши с подаване към непокрития Жайро. Капитанът на Пафос разочарова феновете на домакините, след като стреля много неточно в аут.

38′
Снимка 678981

36′

ГРЕДА ЗА ФК ЦСКА 1948! Селекцията на Валентин Илиев търпеливо изчака своя шанс и достигна до най-чистото положение до този момент в мача. То беше регистрирано в 36-ата минута, когато Бирсент Карагарен отигра отлично с глава след центриране от корнер. Кълбото матира хърватския национал Ивица Ивушич, но за жалост кацна върху напречната греда на домакините и така ги избави от сигурно попадение.

34′

Муамер Танкович също опита да порази мрежата на гостите след изпълнение на фаул. В 34-ата минута той прехвърли "червената" стена, но и вратата, пазена от Петър Маринов.

31′

Стийв Фуртадо е третият футболист на ФК ЦСКА 1948, който получава жълт картон.

29′

Кипърските фенове започнаха доста да се дразнят на родния ни тим, тъй като в рамките на няколко минути, Ради Кирилов и Петър Маринов полежаха дълго на терена, стигайки се до намесата на медицинския екип на ФК ЦСКА 1948.

25′
Снимка 678978

20′

Постепенно ФК ЦСКА 1948 съумя да измести събитията доста по-далеч от своята врата. Нещо повече, "червените" стигнаха и до удар към кипърската такава. Капитанът Радослав Кирилов пробва нещо технично, но насочената от него топка не посети далечния ъгъл на островитяните.

15′

Меле пред вратата на ФК ЦСКА 1948 се получи в 15-ата минута, когато Влад Драгомир се опита да играе с пета след центриране от корнер на първа греда. По това време обаче Жажа изблъска вратаря на "червените" и бе отсъден фаул в нападение.

12′
Снимка 678976

9′

Петър Маринов трябваше да се намесва решително в деветата минута, когато трябваше да скъси дистанцията, а след това и да спаси удар отблизо на изведения с чудесен пас зад гърба на отбраната Жайро.

5′

След като набързо си изкараха две официални предупреждения, футболистите на българския тим трябваше да преживеят сериозна опасност в петата минута. Влад Драгомир от Пафос изпълни пряк свободен удар, закован на границата на наказателното поле. За радост на "червените", кълбото се спря в изградената от Петър Маринов стена.

4′

Светкавичен втори картон за футболист на ФК ЦСКА 1948. Бирсент Карагарен е декориран заради реплика по адрес на съдията.

Снимка 678979

3′

Реян Даскалов закъсня с шпагата си в краката на Жайро, заради което получи жълт картон.

2′

Още от първите секунди на мача си личеше, че гостуването в Кипър няма да бъде никак лесно за ФК ЦСКА 1948. Домакините от Пафос се впуснаха в неспирна атака, като Пепе отправи изстрел от границата на наказателното поле, който премина покрай дясната греда на Петър Маринов.

1′