Турският гранд Фенербахче отнесе здрав бой при гостуването си на датския Нордселанд в двубой от група Н на Лига на конференциите. След като спечелиха със 7:1 срещу Лудогорец, сега датчаните отнесоха с 6:1 и Фенербахче в домакинството си от 5-ия кръг в група Н.

По този начин Нордселанд оглави класирането в групата кръг преди края и направи развръзката крайно интересна. Нордселанд поведе в класирането в групата с 10 точки, пред Лудогорец с 9, колкото има и Фенербахче, който обаче вече е на 3-тото място заради по-лоши показатели. В последния кръг на 14 декември Лудогорец посреща Нордселанд, докато Фенербахче е домакин на Спартак (Търнава).

Иначе датският тим не срещна трудности срещу турците. Нордселанд взе преднина от два гола в рамките само на четири минути. Резултатът бе открит в 21-вата минута, когато след центриране от корнер Лукас Хей бе точен с глава. След това в 25-тата минута Диоманде изведе на скорост Даниел Свенсон, който от движение бе точен за 2:0. Фенербахче се върна в мача в края та полувремето чрез Миши Батшуай.

Себастиан Шимански вкара с глава за 2:2, но голът беше отменен. След почивката домакините се развихриха и поведоха с 3:1 в 55-ата минута чрез Бенямин Нигрен. В 59-ата минута беше отменен втори гол за турския тим, който сякаш рухна. До края домакините доминираха и забиха нови три гола.

В 66-ата минута удар на Андреас Шелдеруп бе блокиран, но топката попадна в Кристиан Расмусен, който вкара за 4:1. Нигрен след страхотен самостоятелен рейд в 75-ата минута вкара петия гол в мача. Той стана автор и на шестото попадение в 84-тата минута, оформайки своя хеттрик.