Фиорентина се наложи над Макаби Хайфа с 4:3 в Будапеща, Унгария в първия мач между двата тима в Лигата на конференциите. М"Бала Нзола даде аванс на "ла виола", но до края на първото полувреме Макаби обърна след головете на Абдулай Сек и Гади Кинда. Лукас Белгтран вкара изравнителното попадение за Фиорентина, но Анан Халайли върна аванса на израелския тим преди Роландо Мадрагора да възстанови отново паритета. Победният гол за "ла виола" бе дело на Антонин Барак.

Бившият футболист на Лудогорец Мануел Шоу пък бе изгонен в 81-ата минута след втори жълт картон и по този начин пропуска реванша на "Артемио Франки" на 14 март от 19:45 часа.

Аякс и Астън Вила не успяха да се победят в първата среща помежду им

Реваншът ще е следващата седмица

Фиорентина поведе още в 3-ата минута, когато Майкъл Кайоде центрира топката в наказателното поле на Макаби Хайфа, където М"бала Нзола се извиси над всички и прати топката с глава в мрежата.

Макаби Хайфа обаче успя да изравни още в 12-ата минута, когато Али Мохамед центрира от корнер, а Абдулай Сек засече и преодоля Пиетро Терачано.

Израелският тим стигна до обрат в 29-ата минута. Али Мохемд комбинира с Гади Кинда, който от близко разстояние прати топката в мрежата, не оставяйки никакви шансове на стража на Фиорентина да отрази.

На старта на второто полувреме Фиорентина отново изравни. В 59-ата минута Нзола подаде към Лукас Белтран, който шутира и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, за да направи резултата 2:2.

Макаби Хайфа отново поведе в 67-ата минута. Анан Халайли направи страхотен самостоятелен рейд, който завърши с удар, а Терачано се оказа неспособен да спре удара на израелския футболист.

С шестото попадение в срещата Фиорентина отново изравни. Кристиано Бираги центрира за Роландо Мандрагора, който с удар в долния ляв ъгъл направи резултата 3:3.

Макаби Хайфа остана с човек по-малко на терена в 81-вата минута, когато бившият футболист на Лудогорец Мануел Шоу си изкара втори жълт и респективно червен картон.

Фиорентина успя да грабне победата в петата минута на добавеното време, когато Антонин Барак засече центриране от страна на Джакомо Бонавентура.