Левски и Айнтрахт (Франкфурт) завършиха 1:1 в първи двубой от плейофите за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите. Срещата беше белязана от невероятна драма, тъй като "сините" изоставаха, но с непримиримост се домогнаха до равенството с фантастичен гол на Асими Фадига в 96-та минута. Така столичани запазват шансовете си да постигнат успех в реванша следващия четвъртък.

Иначе мачът започна ужасяващо за българския отбор, тъй като още в 6-та минута груба грешка на полузащитника Асен Митков донесе попадение на германския тим. Омар Мармуш притисна халфа, след което обезателно отправи удар, спасен от Пламен Андреев. За негово съжаление обаче топката попадна в Марио Гьотце, който комбинира с Коло Муани, а от непосредствена близост нападателят се разписа за 1:0.

Снимка 631202

Източник: startphoto.bg

В 19-та минута съставът на Николай Костов получи възможност от пряк свободен удар да възстанови паритета. С изпълнението се нагърби Джавад Ел Джемили, чийто изстрел премина опасно над напречната греда.

Най-серизното положение за Левски бе в 39-та минута. След добро разиграване между футболистите на Левски, топката достигна до набралия скорост Уелтън, крилото навлезе в наказателното поле на противника, за да подаде на Роналдо, но бразилецът направи скандален пропуск и топката се озова в Кевин Трап.

Снимка 631192

Играчите в бяло можеха да удвоят аванса си минути преди края на първото полувреме. Звездата Коло Муани се пребори в наказателното поле на "сините", съумя да стреля, ала стражът Пламен Андреев реагира с добра намеса. До края на първата част не се стигна до нищо по-интересно.

През второто полувреме "сините" за пореден път не успяха да отбележат. Определено смените, извършени от Николай Костов в средата на сблъсъка внесоха нужната свежест в лагера на "сините". В 70-та минута десният краен бранител Патрик-Габриел Галчев центрира с левия крак към наказателното поле, където Роналдо отклони за Уелтън, а сънародникът му изпревари персоналния си пазач, стреляйки неточно.

Същинската драма настъпи в 96-та минута! Подкрепата от препълнения стадион сякаш вдъхнови "сините" да не се предадат! Буквално в последните секунди на мача домакините изравниха резултата, когато Асими Фадига овладя пас в центъра на терена, устреми се напред и с мощен изстрел разпъна мрежата на Кевин Трап!

Левски - Айнтрахт 1:1, (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 20:00 часа