Лестър победи с 2:1 при гостуването си на ПСВ Айндховен и се класира за полуфиналите на Лигата на конференциите.

"Лисиците" стигнаха до успеха с два гола в самия край на срещата, като те им бяха напълно достатъчни след равенството 0:0 преди седмица на английска земя.

Домакините от ПСВ бяха по-добрият отбор преди почивката и Еран Захави даде преднина на "филипсите" в 27-мата минута, когато се възползва от чудесно подаване на Марио Гьотце.

Всичко или нищо за ПСВ Айндховен и Лестър

Te ще се изправят един срещу друг тази вечер от 19:45 часа

До почивката Тимоти Кастан и Джеймс Мадисън пропуснаха добри възможности да изравнят, а час след началото на двубоя малшансът раздели Захави от втори гол.

В 77-мата минута Лестър успя да изравни. Айосе Перес овладя топката край крайната линия и я върна към нахлуващия от втора позиция Мадисън, който с мощен удар реализира за 1:1.

Голът явно обърка домакините и в следващите 10 минути играта се пренесе трайно пред вратата на нидерландския тим. Това разбира се доведе и до втори гол, чийто автор стана в 88-мата минута стана Рикарод Перейра. Португалецът бе най-бърз за една топка и от близка дистанция бе точен за 2:1.

В полуфиналите Лестър ще очаква победителя от двойката между италианския гранд Рома и норвежката сензация Будьо/Глимт.