Истанбул ББ се класира за директните елиминации в Лигата на конференциите след победа с 3:0 у дома срещу Рига. Турският отбор спечели класически чрез попадения на Дениз Турук и Стефано Окака, който се разписа на два пъти във всяко едно от полувремената.

Истанбул има актив от 10 точки на първото място в група "А", а Рига е на четвърта позиция само с две точки.

В другата среща Фиорентина разгроми с 5:1 у дома Хартс и заема втора позиция със 7 пункта. Шотландският отбор е на трети с 3 точки.

Късен гол на Николас Джаксън осигури успеха за Виляреал с 1:0 в гостуването срещу Аустрия Виена. Сенегалецът беше точен във вратата на домакините три минути преди изтичане на редовното време. "Жълтите" имат пълен актив от 12 точки на първа позиция в група "С", преодолявайки груповата фаза на Лигата на конференциите. Аустрия е на последно място със само една точка.

В група "F" Юргорден спечели с 4:2 домакинството си срещу Гент и е съвсем близо до участие в директните елиминации на евротурнир за първи път от 1956 година. Шведският отбор е на първо място с актив от 10 точки два кръга преди края на груповата фаза.

Фиорентина победи Хартс с 5:1