Истанбул ББ спечели първото място в Група А на Лигата на конференциите по футбол. Турският отбор се наложи лесно с 3:1 у дома срещу Хартс и с 13 точки е начело в класирането.

Юсуф Ндайшимийе в четвъртата минута откри головата сметка в един от ранните мачове. След още половин час игра Сердар Гурлер удвои преднината за домакините.

През втората част превъзходството на Истанбул ББ продължи и в 65-ата минута Беркай Йозчан също се разписа във вратата на гостите от Единбург, които се добраха до почетен гол на Натениъл Аткинсън в последните секунди.

Хартс е на трето място в крайното класиране и отпада от третия по сила евротурнир.

В другата среща Фиорентина победи с класическото 3:0 като гост РФС Рига. Попадения на Антонин Барак, Артур Кабрал и Рикардо Сапонара преди почивката решиха рано крайния победител.

Италианският отбор е на второ място и ще играе във фазата на директните елиминации, докато Рига е само с 2 точки на четвъртата позиция.