Гент победи Истанбул Башакшехир с 4:1 като гост в Турция в реванш от осминафиналите на футболния турнир Лига на конференциите. След равенството 1:1 в първата среща, тимът на Гент се класира за четвъртфиналите на надпреварата с общ резултат 5:2.

Гостите от Гент вкараха и четирите си гола в рамките на 6 минути между 31-ата и 37-ата, а нигерийският нападател на тима Гифт Орбан реализира хеттрик само за три минути.

20-годишният Орбан отбеляза за 1:0 за белгийския състав в 31-ата минута. Последваха нови две попадения в 32-ата и 34-ата минута, с което младокът оформи най-бързият хеттрик в европейските клубни турнири. При втория гол Гифт Орбан отправи страхотен удар от далечна дистанция, а след това се възползва от прецизно подаване и отново преодоля вратаря на домакините Волкан Бабаджан, който отрази първия му изстрел.

Юго Кайперс покачи на 4:0 в 37-ата минута след точен удар с глава след центриране, а в 88-ата Аднан Янузай вкара единствения гол за Истанбул Башакшехир за крайното 1:4.