Фиорентина продължава с наказателната акция в Лигата на Конференциите. Виолетовите победиха с 4:1 като гост Сиваспор и с общ резултат 5:1 продължават на четвъртфиналите.

Хората на Винченцо Италиано увеличиха победната си серия в турнира на осем поредни успеха. Това е най-силното представяне на Фиорентина в историята на клуба в евротурнирите.

Барселона продължава да напира за халф на Фиорентина

"Синьо-червените" възнамеряват да купят 26-годишния футболист през лятото

Мачът не започна добре за Виолетовите. Йесилюрт откри резултата за турския тим в 35-ата минута. Това обаче стресна хората на Италиано и те се развихриха. Точно преди почивката Артур Кабрал изравни, а през второто полувреме се разписаха още Миленкович и Кастровили, като Гутас си отбеляза и автогол.

Така в последните 8 мача в Лигата на конференциите Фиорентина има осем победи, вкарал е 25 гола и е допуснал 5. Във всяко от последните 4 гостувания пък хората на Италиано вкарват поне 3 гола на противника.