Английският Уест Хем се класира на исторически първи финал в турнира Лига на конференциите. "Чуковете", които са активно замесени в битката за спасение в Англия, имат далеч повече поводи за гордост в евротурнирите. Тази вечер лондончани взеха и реванша си срещу нидерландците от АЗ (Алкмаар), като този път победиха с 1:0. Първата среща пък завърши с успех 2:1.

През първото полувреме домакините изгаряха от желание да ударят Уест Хем с ранен гол. Вместо това обаче такъв можеше да падне в тяхната врата, като Боуен пропиля изгоден шанс в 17-ата минута, а в 25-ата Лукас Пакета удари лявата греда.

В 58-ата минута Вангелис Павлидис падна в наказателното поле и поиска дузпа в полза на АЗ, но броженията на всички от Алкмаар бяха подминати от главния съдия. Подобни искания имаше и Мекс Меердинк.

Билетите за финала в Прага бяха подпечатани от Пабло Форналс в даденото от рефера продължение. Испанецът открадна топка на центъра, после промуши кълбото между краката на опонент и сам срещу Матю Райън стреля елегантно по земя за крайния успех.