АЗ Алкмаар постигна втора поредна победа в Лигата на конференциите. Нидерландците се наложиха лесно с 4:1 у дома срещу Вадуц.

Удар от дистанция Юсуф Бараси и рикошет даде аванс за домакините след 19 минути игра, но по-малко от 180 секунди след това Антони Голцер изравни с първия точен удар за Вадуц в двубоя.

Бенямин Бушел от гостите получи директен червен картон в 61-ата минута заради грубо нарушение. Последваха силни минути за АЗ и късни попадения на Сам Букема, Юкинари Сугавара и Мес де Вит в последните 14 минути от срещата.

АЗ Алкмаар има актив от 6 точки на първо място в група "Е", докато Вадуц има само една спечелена точка.

В другата среща от групата Днипро-1 победи с 3:1 като гост Аполон Лимасол. Украинците са с 3 пункта на втора позиция, докато Аполон също има 1 точка.

В група "Н" Базел победи с 1:0 като гост Жалгирис след попадение на Анди Зечири в 62-ата минута. Швейцарците, които отстраниха ЦСКА по пътя си към груповата фаза на турнира, са с 6 точки.

Пюник Ереван се наложи с 2:0 у дома срещу Слован Братислава в другата среща от група "Н". Това са първи три точки за арменците в тазгодишното издание на турнира.

Мидтиланд победи Лацио с 5:1