ЦСКА и Осиек завършиха 1:1 в мач от третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Така с общ резултат 5:3 "армейците" елиминираха втория отбор на Хърватия и продължават напред в плейфите на турнира.

Греъм Кери вкара фамозен гол в 33-ата минута, а Шкорич изравни в продължението на първото полувреме.

ТОПСПОРТ проследи сблъсъка на живо от Хърватия:

Осиек - ЦСКА, домакините остават с човек по-малко

ът Мачът в Хърватия е от 22:15 часа

Първите минути бяха ад за българския отбор. Домакините осъществиха масиран натиск и играчите на ЦСКА заложиха на сигурното, като изчистваха топката напред и не поглеждаха изобщо към противниковата врата.

Този натиск поутихна около 15-ата минута. Греъм Кери бе първият, който изпробва рефлекса на Ивушич след страхотна солова акция на Йомов.

В 16-ата отлично изпълнено заучено положение при ъглов удар на Осиек за малко да се превърне в гол. Самопожертвователна намеса в отбраната на ЦСКА и равенството се запзи.

Снимка 542944

Източник: topsport.bg

Така се стигна до 33-ата минута, когато българският тим поведе в резултата. Най-активният Кери Великолепно Нагласи топката на левия си крак и матира Ивушич с шут в ъгъла. Изключително красивият гол попари домакините и в следващите десетина минути те не предложиха нищо смислено.

В самия край на първата част обаче най-лошото за ЦСКА се случи и след статично положение домакините изравниха в резултата чрез Шкорич.

Вторите 45 минути предложиха много нерви и качеството на футбола спадна. През първите пет минути ЦСКА беше по-настоятелният, а Жеферсон се отчете с голям пропуск. Бразилецът стреля фронтално, заложи на силата и вратарят Ивушиц със сетни сили спаси.

Снимка 542945

Източник: Официален сайт на Осиек

В следващите двайсетина минути нервите взеха връха. Жълтите картони се редуваха между играчите, а такива получиха и треньорите на Осиек.

Домакините владееха топката и изпълняваха корнери, но стигнаха до голям шанс чак в 81-ата минута, когато Бусато скъси ъгъла и отрази опасен шут на Бохар, който бе останал очи в очи с него. Две по-късно той извади коварна балонна топка.

В 87-ата Кайседо оставаше сам срещу вратаря и Лончар го спря с цената на червен картон. В следващите минути численото предимство на ЦСКА и умората сред лагера на Осиек предрешиха всичко.