Бива наглост, ама на "Герена" май минават всички възможни граници. "Сините" публикуваха съобщение в сайта си. Скочиха на ЦСКА. Не написаха името на големия си съперник, но става ясно от думите. Опитват се да изкарат, видите ли, че тема номер 1 в преговорите за съставяне на кабинет били "армейците" и "Армията". Руди Василев и Иван Ченчев пък били лобисти. Като се тръгнали да сочат с пръст, от Левски да назовават имена, да не се гънат в някакви техни словонедоуточнения...
"Сините" винаги бил встрани от политиката. Как не ги е срам! Кой им подари стадиона? Плащат ли наем за него? Да си припомним и за големите пристрастия към Левски на един бивш вицепремиер. И за голямата му мечта - да закрие ЦСКА!
Ръководството на Левски хубаво отбелязва, че ще следи всичко случващото се по въпроса с "Армията". Други следят всичко случващото се около вноските им към НАП. Но какво от това? Трябваше ли целият дълг на клуба вече да е станал изискуем или не? Кажете, драги левскари?
Как по-точно решения, касаещи ЦСКА, ще накърнят Левски? Защо решения за Разград, Пловдив и Стара Загора не ги накърняват? Нали уж са сами срещу всички? Колко години "червените" си плащат като попове наем на базите? Другите какво плащат? Или само знаят да пишат декларации и да се мислят за репресирани.
Да се върнем много по-назад във времето и към прословутото игрище на Левски, за отнемането на което Томас Лафчис искаше да му бъде даден стадион "Васил Левски". Няма да се занимаваме с външния вид на игрището на Левски до началото на 50-те години. Само това ще добавим - сгуриен терен и една трибунка с няколко реда дървени пейки, това представлявало игрище "Левски". Самото то се е намирало на мястото на езерото "Ариана" и част от Сектор "Г" на стадион "Васил Левски". Парцелът е предоставен за ползване на СК Левски с решение от март 1924 година на общински съвет, град София.
Вестник "Спорт" от 1924 година пише: "Мястото е между игрищата на А.С.23 и тенис клуба. В тази част на градината са раздадени места на 4 спортни игрища: "Колодрума", "А.С.23", "Левски" и тенис клуба. Този благороден жест на общинския съвет е повече от похвален и буди адмирации. Сърадваме "Левски" с вниманието, което му е указано от общинския съвет, а на този последния поднасяме нашите поздрави за благородната му инициатива".
Хвала!
За отнетото при строежа на стадион "Васил Левски" сгуриено игрище, Левски е компенсиран с "Динамо" (сега стадион "Раковски"). По-късно и с "Герена". От 1969-а на разположение на левскарите са два стадиона, които те без угризения ползваха и ползват - стадиона на "Герена" и стадион "Раковски". Но те пак са недовони. Те са репресираните, а ЦСКА е с държавата...
Стадион "Георги Аспарухов" не е собственост на футболен клуб Левски. Никога не е бил притежаван от "сините". Това пък разкри областният управител на София - Николай Пехливанов преди години.
"Годишните данъци на комплекс "Георги Аспарухов" - стадионът и залите, са 80 524 лева и винаги са се плащали от държавата.
Въпросът е доста стар, но реално сега законово е много трудно да се проведе процедура.
Законово решението за предоставяне за безвъзмездно ползване не е обосновано, но фактически съществува и това е базата, на която се стъпва", коментира Пехливанов пред bTV.
Стадионът е построен през 1963-а г. и винаги се е използвал от Левски, но клубът никога не му е бил собственик. През 1997-а година притежателят на комплекса - областната управа, издава на Левски акт за безвъзмездно ползване.
Хвала!
Ще има ли декларация и по тази тема?
waterloo
на 01.12.2021 в 11:36:45 #33В архивите се намира една интересна снимка направена от британски самолети през 1944 година, като на нея се виждат ясно от въздуха и двата стадиона -" Юнак" и "Левски", чийто глaвни трибуни са към страната на бул. "Евл. Георгиев". В ляво е "Юнак" а в дясно е "Левски" а дo него се вижда и езерото "Ариана" Стара София в снимки и пощенски картички - Общи изгледи (stara-sofia.com)т Разузнавателна снимка, направена от британската авиация, с отбелязани пораженията от бомбардировките в центъра на София, април 1944 г. Ясно личат голите зидове на опожарените сгради в пустия град, изровените от бомбите ями по улици и градини и изкопаните окопи из цяла София.
Tong
на 30.11.2021 в 23:12:36 #32Хахаха, след като от любимия ментак-отбор не става нищо, а тре'е да се пише нещо, най-лесно е да се фърлят камъни в градината на "врага" - тактика, известна от древността. Е, Ачко я прилага малко лаишки, но за толкова пари, опит и интелект - толкова. Все си мисля, че темата за отнемането на терена на Левски и за запращането му в Сухата река беше напълно безспорна и възприемана по еднакъв начин от почти всички привърженици на футбола в България преди появата на психопата Г.А. и неговите наследници, сред които гл.ред. на топспорт.бг, които решиха, че 70 години по-късно могат да пишат нова история. Съжалявам, господа, все още има живи съвременници на случилото се с достатъчно ясен разсъдък и у тях писаниците ви будят само смях и искрено съжаление.
waterloo
на 30.11.2021 в 22:25:44 #31След като оранжевият клуб ЦСКА-София беше последователно оноден от норвежките скиори и зелените в Разград, за да помигнат на изстрадалите припознавачески души покрай "леката" артилерия на Ачо и Кристиян, се включи и "тежката" артилерия на агент Ставрий! Още повече, че вече за 6-та година подред обещаната титла се оказва мираж! Като лечебен елексир за пореден път беше изкарана на бял свят сапунката за стадиончето "Българска армия". Начетохме се на мнения, чухме изказвания на министри, експерти и други "спортни" фактори. И накрая тържествено се обяви за някакъв сключен договор с известна немска фирмена група. Бедата при оранжевите припознавачи е, че никой от тях не можа да вдене каква е тази немска фирмена група и за какво точно става дума: Фирмената група SportFive се занимава с маркетинг на спортни права като например маркетинг на телевизионни права, на спортни облекла, na стадионни реклами и др. SportFive разработва различни концепции в услуга на клиенти чрез актуали пазарни изследвания. SportFive е маркетолог или другояче казано това е специализирана фирма, която изучава препочитанията на клиентите и с цел увеличаване на ефективноста на фирмите за които работи. SportFive не проектира и още по-малко строи стадиони! Главно седалище на фирмената група SportFive е Хамбург, като има свои клонове респ. дъщерни фирми по всички континенти.
waterloo
на 30.11.2021 в 22:14:11 #30На плана на София от 1924 година в Борисовата градина няма отбеязано нито едно спортно съоръжение. Най-интересното е, че на плана на София от 1928 година в Борисовата градина са отбелязани паралелно едно до друго игрище "Юнак", игрище"ФК 13", игрище "Левски" както и отделно игрище "АС 23". Освен това там са отбелязани и кортовете и колодрума. През 1935 година на плана София са отбелязани изрично "Юнак", "сп.-клуб ФК 13", "сп.-клуб Левски", игрище "сп.-клуб АС 23", колодрума "български тенис клуб", "игрище скаути", "дипл. тенис клуб" На плана на София от 1947 година игрище "Юнак" е показан изрично но вече като игрище "Спартак". Паралелно до него е показано игрище "Левски. А на мястото на игрище "АС 23" е показано игрище "Чавдар"! Отбелязан е и колодрума. Ще спомена само, че едва в средата на 50-те години понятието "стадион" придобива гражданственост за да има разграничаване от понятието "игрище"
waterloo
на 30.11.2021 в 22:01:44 #29През 1924 г. столичната община отрежда терен за строеж на игрище на футболен клуб Левски. Така на Първото редовно заседание на Столичния общински централен съвет от 13 октомври 1924 г. с Протокол № 42 по заявление на спортен клуб Левски вх. № 7922 / 8.ІХ от същата година мястото е предоставено. То е в Борисовата градина, северно от руската гробница, край бул. "Евлоги Георгиев" с площ от 16 декара. Пространството обхваща част от сегашния стадион "Васил Левски" и стадион "Дружба" срещу Перловската река. На 22 май 1926 г. Левски играе на своето собствено игрище и първия си международен мач срещу египетския Сфинкс (Кайро), тъй като по него време клубът не разболага с нужните средства за строий на стадион, който е проектиран впоследствие Проектът за изграждането на игрището е изготвен безплатно от арх. Зафир Абрашев, който е сред основателите на дружеството и негов състезател. Строителството става на доброволни начала като се изгражда специален фонд "Игрище" от привържениците на клуба. Вноските се наричали "тухлички". През 1934 г. стадионът на ПФК Левски е вече готов, а малко по-късно е построена и банята с топла вода - нещо нечувано за онези времена. Решаващо за изграждането на цялата база е преди всичко труда на членовете на клуба и неговите привърженици. Към 1944 г. стадионът разполага с футболно игрище, пейки за 10 000 зрители, лекоатлетическа писта с 4 коридора, баскетболно и две волейболни площадки. Има също ресторант и кафене. Там се провеждат както срещи от държавното футболно първенство, така и мачове от шампионатите по лека атлетика, волейбол и баскетбол. Стойността на имота съгласно финансовия отчет за 1933 г. възлиза на 1 011 950 лв. Както клуб "Левски така и всички останали столични клубове са градили по него време със собствени средства своите стадиони за разлика от офицерския царски клуб АС 23, чийто ареал е застроен и оформен със средства на Министеещвото на войната, на Българския олимпийски комитет и младежката организация "Бранник". АС 23 е и единствения софийски клуб, който получава нотариален акт за ареала си в Борисовата градина. Нещо необичайно за един предоставен от Софийската общината за безвъзмездно ползване терен. Вероятно тогавашните бюрократи не са могли да откажат подобно нещо на любимия на цар Борис III военен клуб. Забележителното е, че на това окаяно игрище "Левски" се е играл и мача за Балканскта купа между отборите на Турция и Югославия през 1935 година, докато уж страхотния и "затревен стадион "Атлетик Парк" (АС 23) е подминат и там не е игран нито един мач!
moti_k
на 30.11.2021 в 21:47:12 #28Ачката след мача с нас е в явно разстройство на личността!
dimitar-bozhilov
на 30.11.2021 в 21:31:17 #27back-to-the-futureна 30.11.2021 в 17:08:14#25 Защо Тиквата и Крадлев, дадоха свинарника на микренските жожета? Тъп@ко Кухурог, прав си трябваше да ви го дадат на вас! Еб@хри говедата долни и пробити! Вие сте нацистите с нацистите, комунисти с комунистите, демократи с демократите и накрая от толкова метаморфози сте станали ШИЗОФРЕНИЦИ!
mad-max
на 30.11.2021 в 21:25:50 #26Ангейчо, сам си противоречиш... Как да плащаш наем за нещо, което ти е подарено?
FC_BARAJ_1914
на 30.11.2021 в 21:16:30 #25Откога им пуснаха телевизия на ромете у Подуяне, та са чули за новия стадион на ЦСКА?
partenkov
на 30.11.2021 в 19:40:22 #24Не знам кой е този премиер, дето мечтаел да закрие ЦСКА, но тази мечта му се е сбъднала
1999
на 30.11.2021 в 19:17:10 #23"...мнението на един бивш конституционен съдия Георги Марков..." Тоя не беше ли от ДС дружинката на Леца? Или той е безпристрастен.
1999
на 30.11.2021 в 19:13:59 #22Само да питам - кога говедото ще внесе на НАП задължението?
1999
на 30.11.2021 в 19:12:35 #21Защо Стефчо Софето даде безвъзмездно обора на рогатите телета?
chubtireaka
на 30.11.2021 в 19:10:21 #20АС23 имат нещо общо с ЦСКА ------ Какво може да има царски клуб с комунистически клуб е истинска загадка
chubtireaka
на 30.11.2021 в 19:09:36 #19kanchu на 30.11.2021 в 18:22:05 #31 chubtireaka на 30.11.2021 в 17:46:44#29 Да си поговорим за наглостта. Как новия стадион на ЦСКА ще навреди на клуба от Подуене? Новото правителство моментално трябва да фалира този клуб, Държавата да си върне владението на стадион Герена, и народа на кварталите Левски, Суха река и Подуене да бъде освободени веднъж завинаги от тези паразити....... -------------------------- Новият стадион няма да ни навреди по никакъв начин, аз съм с две ръце ЗА да се строят нови. Но не смятам, че стадионаът на ЦСКА е от национално значение при тези преговори. Случаят е частен и би следвало да се решава на базата на държавната политика. Но те вместо да обсъждат нея - изтъпанили се двамцата и за ЦСКА говорят... Колкото до желанието ти правителството да ни фалира - хич няма да го коментирам. Знам, че много искате да минем по вашия път, но засега може само да квичите отсрани
Zolyo
на 30.11.2021 в 18:37:26 #18Във вестник “Спорт” от 1924 пише, според статията, че в градината са “раздадени места” за игрища на Левски и А.С.23, които по това време вече се ползват. “Раздадени” значи ли че Левски е получил земята като подарък, т.е. нищо не е било платено? АС23 имат нещо общо с ЦСКА, а гледам че и те са имали игрище в Борисова Градина.
песимист
на 30.11.2021 в 18:28:40 #17Ангеле ,мекере такова, недоносено-искам само да ти кажа мнението на един бивш конституционен съдия Георги Марков, когото мразя ,но той юридически обясни преди години състоянието на собственистта на Левски----Точка ,стадион Георги Аспарухов юридически и дефакто завинаги е на Левски.А ти Ангеле ,когато той правеше закони във ВНС през 90-та си бил на баща си в мъдете и да мълчиш свинско чадо.Коледата идва.
kanchu
на 30.11.2021 в 18:22:05 #16chubtireaka на 30.11.2021 в 17:46:44#29 Да си поговорим за наглостта. ----------------------------------------------------------------- Вашия отбор съобщи че не се занимава с политика, а самата декларация освен самопредлагане и заигравка с политиците, какво е? Как новия стадион на ЦСКА ще навреди на клуба от Подуене? Новото правителство моментално трябва да фалира този клуб, Държавата да си върне владението на стадион Герена, и народа на кварталите Левски, Суха река и Подуене да бъде освободени веднъж завинаги от тези паразити.......
loveca
на 30.11.2021 в 18:07:47 #15Колко години "червените" си плащат като попове наем на базите? ===== Ачка ...
chubtireaka
на 30.11.2021 в 17:46:44 #14Да си поговорим за наглостта. Събрали се комунетата от четири партии и обсъждат националните политики за следващите четири години. Не се коментира какво ще прави държавата, Ами бившият пиар и бившият адвокат започват за стадиона на ЦСКА. Вие каква точно реакция очаквате? Следете и кой ще стане заместник министър на спорта от квотата на Кирил и Асен. Той ще е вашият човек за стадиона, с тази цел е предложен. Логичното според мен беше да кажат - държавата ще прегледа базите, където е нужно ще помогнем, за да се развива спорта и т. н. Но явно Ченчев и станалия вече Радо не траят