Крилото на Левски Уелтън е стреснал треньорския щаб след равенството 2:2 с ФК ЦСКА 1948 в първия кръг от плейофите, пише "Тема Спорт". Бразилецът бе заменен чак в 90-ата минута от Марин Петков, но преди това се хвана за крака след грубо съприкосновение с противников играч.

Той дори леко накуцваше, но след края на двубоя е бил прегледан от лекарския щаб и Елин Топузаков е бил информиран, че няма нещо сериозно. Очаква се днес Велтон да бъде на линия за старта на подготовката за предстоящото гостуване на Локомотив Пловдив в неделя. Двубоят на "Лаута" е от 20:00 часа.

Играчите получиха ден почивка след равенството в Бистрица и от днес започват да се готвят за мача с черно-белите. Във вторник трябва да има повече яснота и за състоянието на Хосе Кордоба. Панамецът е измъчван от мускулна травма и пропусна последните пет двубоя на сините.

Елин Топузаков се надява, че бранителят най-накрая ще се възстанови, тъй като в предстоящия мач с Локо Пловдив няма да може да разчита на Келиан ван дер Каап. Нидерланецът ще бъде наказан, тъй като получи петия си жълт картон. Санкция от един мач ще изтърпи и Жереми Петрис.