Помните ли кога за последно Уелтън вкара гол в Първа лига? Стори го точно преди 168 дни - на 18 септември миналата година, когато Левски победи с 2:0 ЦСКА. Той реализира второто попадение за "сините" във Вечното дерби. Направи го в 81-ата минута.

От тогава Уелтън игра във всичките 13 шампионатни двубоя на Левски. Но така и не успя да се разпише. А голът си му остава единствен в Първа лига през сезона. От попадението в мрежата на ЦСКА фланговият нападател записа още 1124 минути. Толкова продължава головата му суша. Тоест, той не е вкарал гол в 18 часа и 44 минути.

Факт е, че в края на есенния полусезон формата на лявото крило спадна драстично. Въпреки това треньорът Станимир Стоилов продължи да разчита на него. В първите три пролетни кръга бразилецът неизменно бе в стартовата единадесеторка. В тях обаче не оставаше до последния съдийски сигнал, а бе заменян в края на вторите полувремена. Срещу Хебър обаче това може да се промени и той да бъде на скамейката в началото, а след това да е появи на терена, твърдят колегите от "Тема Спорт".

Хебър - Левски 0:2 (Развой на срещата по минути)