Треньорът на Левски Славиша Стоянович говори след победата с 1:0 над Олимпия (Любляна) в контрола.

"Олимпия беше най-сериозният ни съперник. Компактен отбор, сред най-добрите в Словения. Изиграхме отлично първо полувреме. Доста положения, но трябваше да ги вкараме. Когато не вкараш е възможно да допуснеш гол. Доволен съм, че не допуснахме опасности пред вратата ни. Има още върху какво да работим.

Когато си добър, не означава да си добър само като футболист. Трябва генерално. Не може да правиш такива неща. Ще говоря със Здравко. Изигра много силен мач. Когато той излезе се видя спад в играта на отбора. Имаме различни варианти, с които да играем. Схемата с крилата не е лоша. С нея сме много по-офанзивни. Проблемът е на скамейката. Имаме още малко време, за да работим по нашия план и да намерим най-добрата схема за отбора. Започнахме с 4-4-2, вървеше добре мачът така. Това, което правим сега са само проверки, за да видим как ще реагираме в отделни ситуации на терена.

Трудно е да преценявам за Нганиони след мача. Има още три тренировки и един мач. След това ще правим сметки и анализ. Не е лесно така да се прави оценка. Мисля, че ще остане до края на лагера тук.

Не се получи да дойде нидерландецът тук. Имаше проблеми с тестовете, със самолети. Ще видим тази вечер дали той е още опция или да търсим нещо друго. Преценихме, че Монсалве трябва да направи още няколко тренировки с отбор и тогава да играе. Мисля, че във вторник ще получи минути. Райнов тренира вчера и пак усети болка. Затова решихме днес да не играе. Надявам се да играе във вторник.

Изчакваме един футболист, който трябва да прекрати договора си. Става дума за краен защитник. Ще говорим тази вечер, за да видим какво е положението", каза Стоянович пред "Спортал".

Левски победи Олимпия (Любляна) с 1:0 в контрола