Юношите старша-възраст на Левски донесоха нови златни отличия за "синята" школа. Възпитаниците на Георги Тодоров спечелиха титлата след победа с 3:1 над Локомотив (София) в прекия сблъсък за трофея.

Головете реализираха Иван Калайджийски (22-ата), Християн Бориславов (24-ата) и Петър Иванов (39-ата), а за гостите точен бе Красимир Милошев в 71-ата.

Левски разби ЦСКА с 11:1 при набор 2009

Левски прегази ЦСКА с 11:1!

"Сините" на крачка от титлата

В 60-ата Даниел Василев пропусна дузпа за "сините", като влезлият на почивката резервен вратар на "железничарите" Георги Стойков отрази удара, а после изби и добавка.

Мачът бе изпълнен с множество единоборства, като бе белязан от страховит бой между двата тима. В 33-тата минута при 2:0 се случиха рядко виждани сцени дори за българския футбол. При нарушение за "сините" в центъра се стигна до блъскане, налитане, провокации, закани и в крайна сметка до масов бой.

Талант на Левски претърпя операция

Интервенцията бе направена в Пирогов

Двубоят бе прекъснат за 15-ина минути, а в това време играчи се биха в няколко мелета. На терена навлезе публика, охрана, треньорите, резервите... В един момент положението почти излезе от контрол, когато получилите червени картони Християн Бориславов (Левски) и Георги Манев (Локомотив) си налетяха на излизане от игрището.

ЛЕВСКИ - ЛОКО (СФ) 3:1

1:0 Иван Калайджийски (22), 2:0 Християн Бориславов (24), 3:0 Петър Иванов (39), 3:1 Красимир Милошев (71);

ЛЕВСКИ: Христо Лалев, Георги Павлов, Павлин Чиликов, Константин Иванов (Никола Борисов), Васил Димитров (Карим Езедине), Иван Калайджийски-капитан, Васил Печев, Петър Иванов (Гален Ненов), Емил Трендафилов, Християн Бориславов, Даниел Василев (Петър Златинов);

ЛОКО (СОФИЯ): Васил Вълчев (Георги Стойков), Гюней Юсеин, Георги Манев, Николай Данаилов, Кони-Калоян Великов (Георги Христов), Красимир Милошев, Антонио Стойков-капитан, Андрей Виденов, Тодор Станкушев (Стилиян Маринов), Кристиян Наков, Даниел Алексиев;