Левски записа победа при дебюта на Станислав Генчев като треньор на "сините". Тимът победи в първата си лятна контрола Спартак (Плевен) с 2:0. Първи се разписа Преслав Бачев в 6-ата минута, а в 37-ата Марин Петков удвои резултата.

Левски - Спартак (Плевен) (Развой на срещата по минути)

Мачът е в 19:00 часа

Срещата започна вихрено за "сините", които поведоха с гол още в 6-ата минута. В наказателното поле на плевенчани Асен Митков намери Преслав Бачев, който отправи шут, а топката премина между краката на стража Станислав Антонов и влезе директно във вратата, за да се разпише.

В 24-ата минута Левски можеше да удвои резултата. Алдаир навлезе много мощно в наказателното поле на Спартак (Плевен) и там подаде на Преслав Бачев. Футболистът на "сините" стреля отблизо, но не успя да вкара втория си гол в срещата.

Снимка 670998

Източник: startphoto.bg

Плевенчани стигнаха до първото си добро положение в 30-ата минута. Тогава Тончо Георгиев отправи опасен удар към вратата на Левски, но Андреев се намеси впечатляващо и изби в корнер.

В 37-ата минута Марин Петков удвои резултата! Петков стреля от фал, който отправи мощен изстрел, а кълбото се озова директно във вратата на Спартак (Плевен).

Секунди преди края на първата част Левски беше изключително близо до трето попадение. "Сините" изпълниха корнер, а след центрирането Кристиан Димитров се извиси високо над всички и с глава се опита да отбележи. Топката обаче срещна напречната гледа.

Снимка 671006

През второто полувреме Левски излезе с изцяло нов състав. Единственият, който остана на терена за "сините" беше стражът Пламен Андреев.

Първата възможност за "сините" през втората част дойде в 61-ата минута. Джавад Ел Джемили отправи хубав шут към вратата, но встрани от десния страничен стълб на вратата.

Точно 10 минути по-късно Левски отново застраши вратата на плевенския тим. Патрик-Габриел Галчев центрира в наказателното поле, а Майкон свали за Асими Фадига, който не се поколеба да атакува вратата, но влезлият от скамейката Боян Дишков спаси.

Малко след това пък Пламен Андреев отстъпи мястото си на родения през 2007 г. вратар Александър Марков.

Снимка 671016

В 75-ата минута Борислав Рупанов стреля неточно от много сериозна дистанция, но кълбото премина встрани от вратата. Няколко секунди по-късно Фабио Лима получи много добър пас от Ел Джемили. Лима стреля, но на сантиметри встрани от вратата на Дишков.

До края на мача не се стигна до нищо интересно и така Левски записа победа в първата си контрола с 2:0 над Спартак (Плевен).