Наставникът на Левски - Станимир Стоилов, ще изведе "сините" в шампионатен мач след пауза от 13 години. Голяма част от привържениците на клуба се надяват на победа, но срещу вековниците се изправя "раненият" тим на Локомотив (Пд). "Смърфовете" започнаха трудно сезона и победа над столичани в неделя им е повече от наложителна.

Личната статистика на Стоилов обаче е нещото, което донякъде дава надежди на левскарите за триумф на "Лаута". Като треньор той е побеждавал "черно-белите" с три различни отбора.

Тодор Симов остава в екипа на Мъри, поне засега

Очаква се завръщането на Саид Ибраимов

От общо 15 мача за първенство, специалистът има 11 победи, 3 равенствa и 1 загубa, при голова разлика 37:11. Спечелил е 36 точки от 45 възможни.

Първият му мач в елита срещу Локо датира от 25 септември, 2004 година, когато дербито завършва 2:2. Тогава "сините" допускат изравняване в последната минута, след като за пловдивските домакини се разписва Бобан Янчевски.

Най-големият успех на Стоилов над "черно-белите" отново е от периода му на "Герена". Това се случва през сезон 2006/07, когато "смърфовете" са разбити с 6:1. Екундайо Джайеоба се разписва на два пъти, а толкова голове бележи и Емил Ангелов, веднъж Локо си нанизва автогол, а крайният резултат е оформен от Борислав Стойчев.

Единствената загуба на Мъри, изобщо от Локомотив, се случва на 19 март, 2008 година, когато пловдивското Юве бие с 1:0, а в герой се превръща Йордан Милиев.

От периода си в Ботев (Пд), новият треньор на "сините" има три победи и две равенства в големите дербита на Пловдив. А с Литекс е 100-процентов срещу "смърфовете" - победи с 3:0 и 3:1.

Предстои да разберем към кой актив ще се причисли задаващият се негов 16-ти сблъсък срещу този опонент.