Левски на Георги Дерменджиев изигра поредния си посредствен мач, а дори със съдийска аванта и срещу 10 човека от Ботев (Пловдив), "сините" не успяха да спечелят на "Георги Аспарухов"!

Срещата завърши при равенство 1:1, а на всичкото отгоре "канарчетата" бяха и без голямата си звезда Тодор Неделев. Главният съдия Никола Попов пък подари дузпа на столичани, реализирана от Давиде Мариани, но и това не помогна за крайния успех. Не помогна и червеният картон на Лъчо Балтанов в началото на второто полувреме, но всичко по реда си...

Левски - Ботев (Пловдив) 1:1, вижте развоя на срещата по минути!

"Сините" не успяха да бият 10 "канарчета"

Преди дни Георги Дерменджиев обяви, че клубът и отборът са силни, но уви, това явно е някаква тайна или е трудно доловимо за фенското, че и непредубеденото журналистическото око.

Левски отново демонстрира липса на идеи в офанзивен план. Липса на каквито и да било футболни аргументи. Затова и хиксът е закономерен. Началото все пак бе за столичани, които опитаха и установиха териториален превес, който обаче не водеше до голови положения.

С изключение на едно добро центриране на Мариани към Сейдахмет, Левски не успяваше да притисне достатъчно своя противник, срещу когото по принцип има 21 поредни победи в София.

Нещо повече - Ботев бе отборът, който изглеждаше, че е по-близо до откриване на резултата, но удар на Еберт Кардосо пред вратарското поле попадна в тялото на новия капитан на Левски Живко Миланов.

Снимка 415459

Последваха няколо изсипани топки от страна на Горанов и Миланов, но Костов и Божинов не съумяха да стигнат до тях. В една ситуация Костов навлезе добре отляво в наказателното поле, подаде към Горанов, който стреля силно по диагонал, но Кристиан Димитров с шпагат парира опасния му удар.

В 34-ата минута дойде най-дискусионното положение в мача! Паулиньо опита да свали с глава към Божинов, топката рикошира в рамото на Филип Филипов, но съдията Никола Попов прецени, че защитникът е играл с ръка и посочи бялата точка!

Зад топката застана Давиде Мариани, който реализира отсъдената дузпа за 1:0 - резултат, при който дойде почивката.

Снимка 415460

В началото на второто полувреме обаче Ботев изравни!

Кристиан Димитров с удар от воле пред линията на наказателното поле насочи топката към долния ляв ъгъл, а Михайлов изгледа как тя влетява в мрежата - 1:1!

Малко по-късно Лъчезар Балтанов получи закономерно втори жълт карто и бе изгонен. Дори с човек повече обаче Левски не намери начин да вкара победно попадение, макар че Паулиньо и Сейдахмет имаха възможност да го сторят.

В крайна сметка Левски - Ботев 1:1. Срещу 10 от "канарчетата" и със съдийски подарък... Пореден!