Левски успя да запълни празнината в шампионата заради национални отбори с победа. "Сините" гостуваха на официалния си сателит Септември (Симитли) и го победи с 2:1. Головете вкараха яловия напоследък Шюрд Арш и набиращият скорост в последно време Тодор Христов.

Въпреки това, селекцията на Георги Иванов далеч не игра по най-добрия възможен начин. В началото на мача мениджърът на "сините" заложи на най-добрите си играчи, които бе довел, докато голяма част от резервите се пуснаха през втората част.

В мача не игра изобщо капитанът Христо Йовов, който през седмицата тренира с тима, но в момента е по задълженията си като кандидат кмет на град Своге.

Левски започна силно мача и поведе още в 4-ата минута. "Сините" направиха добра атака, в която няколко играчи размениха бързи подавания. Дарко Тасевски отправи удар, при който добре пласираният Шюрд Арш протегна крак и вкара за 1:0 в полза на гостите.

Последваха няколко опита на "сините" да увеличат преднината си. В 11-ата минтуа Цветков опита ефектен удар с пета, но не сполучи. Малко по-късно нападателят изпусна още една голова възможност.

Защитата на Левски, която бе в максимално титулярния си вариант, не действаше добре в тези минути. В 19-ата минута Лазаров бе оставен непокрит при корнер и за малко не изравни. Малко по-късно отново той изпусна силен шанс за гол.

В 34-ата минута обаче прошка нямаше. Именно Лазаров, който бе най-добър през тази първа част за домакините, проби и центрира добре към Калоян Стоянов, който засече в мрежата на неубедителния Митрев - 1:1.

Този гол активизира "сините", които създадоха няколко положения. Даниел Младенов пропиля едното, но след това Левски все пак поведе. Арш получи в наказателното поле, стреля, но стражът на домакините се справи първоначално. Топката обаче попадна в Тодор Христов, който отблизо вкара за 2:1 две минути преди края на полувремето.

В двата тима бяха направени доста смени на почивката, което се отрази на играта и добрите положения през втората част бяха кът. Все пак, с красива задна ножица ще се запомни юношата Чаворски в 66-ата минута. Тасевски, Христов и Балтанов направиха пропуски. Домакините също показаха зъби и създадоха няколко пъти голови възможности, но в крайна сметка трябваше да се задоволят с почетна загуба с 1:2.